Kaymakam Üçer, Muhtarları ile bir araya geldi
Kaymakam Üçer, Muhtarları ile bir araya geldi

Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Turhal Mahalle Muhtarları ile bir araya geldi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Kurum Müdürleri ve mahalle muhtarları katıldılar.

Toplantıda bir konuşma yapan Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Muhtarların Devletin mahallelerdeki gözü ve kulağı olduğunu belirterek, toplantının amacının; Kaymakamlık ve daire müdürlükleri olarak muhtarlardan beklentilerin ve muhtarlardan şehrin sorunları, mahallelerinde ihtiyaç duyulan konularla ilgili taleplerinin alınması olduğunu kaydetti.

Mahalle muhtarları ile diyalog geliştirilerek halka daha yakından hitap edilebileceğinin düşünüldüğünü ifade eden Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, “Nüfusu kalabalık mahallelerimizden başlamak üzere daire müdürlerimizi de alarak bizzat vatandaşımızın ayağına gideceğiz. Toplantılarımızda aynı zamanda Belediyemizden de temsilciler olacak. Bu şekilde haftada birkaç mahallemize giderek halkımızla iç içe olacağız. Ben Turhal’da göreve başladığım günden beri haftada 4–5 ailemizi ziyaret ediyorum. Özellikle engelli ve dar gelirli ailelerimiz ziyaret ediyorum. Görüyorum ki devletimiz bir şekilde bu ailelerimize ulaşabilmiş. Hemen, hemen gittiğim bütün aileler devletimizin engelli aylığı, bakım ve yaşlılığı aylığı gibi bir takım imkânlardan faydalanıyorlar. Fakat az da olsa mahallelerimizde devletin bu imkânlarından haberi olmayan vatandaşlarımız bulunabilir. Bizim ulaşamadığımız vatandaşlar olabilir. Bunu siz muhtarlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza ve İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüze bildirmenizi istiyoruz. Bunun haricinde ilk defa bir uygulamayı Turhal’da faaliyet geçirmek istiyoruz. Siz muhtarlarımızın belirleyeceği her mahallemizden yaşlı ve kimsesi olmayan ilk etapta bir ailemize ayda en az iki defa evde temizlik ve bakım hizmeti vereceğiz. Tabi zamanla bu ailelerimizin sayısını artıracağız. Bunu haricinde adres kayıtlarına dikkat etmenizi ve yakından takip etmenizi istiyorum. Bu sayede adres taşımadaki usulsüzlük ve yolsuzlukların üzerine hep beraber gideceğiz. Son olarak mahallelerinizdeki olumsuzlukların ve davranışlarıyla çevrenize rahatsızlık veren kişilerin emniyete bildirilmesi konusunda gerekli hassasiyeti göstermenizi önemle rica ederim” dedi.

 

Konuşmasının ardından muhtarların istek ve şikâyetlerini tek, tek dinleyen Kaymakam Üçer, sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.