Tokat’ı Temsil Eden 5 Değerli Milletvekilimize ve Diğer Siyasilerimize
Tokat’ı Temsil Eden 5 Değerli Milletvekilimize ve Diğer Siyasilerimize

Çok büyük umutlarla, güzel temenniler ve coşkularla, şevk ve iştahlı bir şekilde TFF 1. Lige çıkma niyeti ile başladığımız ama maalesef ki beklentileri karşılayamadığımız futbol sezonunun sonuna doğru geliyoruz. Kaldı 7 hafta. Evet sevgili dostlar düşe kalka, bata çıka, güle ağlaya bir şekilde bugünlere geldik. Hedefimiz belli. Ligde kalmak, Spor Toto 2. Ligde tutunabilmek, bunun için de maddi ve manevi şekilde topyekun direniyoruz. Şu ana kadar da gayet iyi bir mücadele örneği sergiliyoruz.

Güzel işlere imza attığımız gibi büyük hatalar da yaptık. Kabul etmek zorundayız ve ediyoruz da. Geçmişte o yapıldı, bu yapıldı, şu yapılmadı vs gibi daha birçok konuyu konuşmanın şu dakikadan sonra bir anlamı ya da bize bir katkısı olmayacağının altını çizmek istiyoruz.

Tokatspor özellikle siyasi anlamda milletvekilleri boyutunda bu sezonki maçlarda destek görmüş değil. Bildiğimiz ya da bilmediğimiz her türlü desteği şimdiye dek sunan, sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz, takdir ediyoruz. Ama esas bize şimdi destek lazım durumunu da kamuoyuna ve siyasilere buradan bir kere daha deklere ediyoruz.

Tokat’ımızın 5 milletvekilinden iktidar partisine mensup 4 milletvekilimizden büyük destekler bekliyoruz fakat maalesef ki Gaziosmanpaşa Stadyumu’muzda protokol tribünlerinde onları 90 dakika göremiyoruz. Destek noktasında geri planda kaldıklarını gözlemliyoruz. Geçtiğimiz haftalarda sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın Tokat ziyaretleri ile ilgili paylaşımları, izlenimleri, yorumları okurken gözüme takılan bir noktayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tokatspor Onbeşliler Taraftar Grubu öncülerinden bir Tokat sevdalısı, Tokatspor aşığı taraftarımız ‘’Şükürler olsun Yarabbim. Tokat Milletvekilleri sonunda Gaziosmanpaşa Stadyumundalar’’ şeklindeki ironi ve düşündüren paylaşımı ile adeta rekorlar kırdı. Tokatspor Cephe 1969 Taraftar Grubu ise, bu durumu ‘’Alışık olmadığımız bir durum milletvekillerimiz Gaziosmanpaşa Stadyumundalar’’ diye ironi şekilde dile getirdiler. Evet milletvekillerimiz stadyumdaydılar ama maç için değil sayın Başbakanımızın Tokat ziyaretleri için karşılama amacıyla oradaydılar.

Biz onları TOKATSPOR’un kalan 7 maçının en azından 4 iç saha maçında da görmek istiyoruz. Atkıları ile coşkuları ile gerekirse protokolde değil taraftarın yanında taraftar olarak, sesleri kısılana kadar, 5’i birlikte el ele bir bütün olarak TOKATSPOR LİGDE KALACAK diye bağırarak. Sizce çok mu bir şey istiyoruz?

Tokat’ımızın sorunlarını çözmeye söz veren, Tokat’ımızın her derdine derman olmaya ant içen değerli milletvekillerimiz Tokatspor da Tokat’ın bir sorunudur. Hepinize bir kez daha hatırlatıyoruz.

Sayın Zeyid Aslan

Sayın Celil Göçer

Sayın Coşkun Çakır

Sayın Yusuf Beyazıt

Sayın Kadim Durmaz

İç sahada 4 maçımız kaldı. Tokat’ımızı temsil eden de  5 milletvekilimiz. Bundan öncesini konuşmuyoruz. Hataları, günahları ve sevapları lig sonunda hesaplaşmak üzere bir kenara bırakıyoruz. Sizlerin bundan önce gizli veya açık sağladığınız destekleri de takdirle karşılıyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Ama artık son dönemeçteyiz. Tokat’ın tek sosyal eğlencesi, ciğerparesi Tokatspor’dur. Bu takım Tokat’ın tarihi, geçmişi, geleceğidir. Şuan hiç olmadığı kadar sizlere ihtiyacı vardır. Bu dakikadan sonra sizler olmazsa çok zor olacaktır. Ama sizler olursanız güce güç katacak ve sıkıntılı süreci aşmada büyük katkılar sunacaksınız.

Bunun içindir ki kişiler için değil kurum olan Tokatspor için ve Tokat için en azından iç sahada kalan 4 maçımızın her birinde sizlerden maddi ve manevi anlamda destek bekliyoruz. Tokatspor’un düşmesine izin vermeyeceğinizi biliyoruz. Bunun içindir ki hepinizi göreve davet ediyoruz.

Biz çok konuştuk, sıra siz de buyrun hepinizi bir olarak söz için sahneye alalım. Tokatspor'a dair düşüncelerinizi, sözlerinizi önemsiyor ve bekliyoruz...