Ana-Lig Atletizm Grubunda Şampiyon olan sporcular
Ana-Lig Atletizm Grubunda Şampiyon olan sporcular

Geçtiğimiz hafta sonu Trabzon’da düzenlenen “Anadolu Yıldızlar Ligi” Atletizm Grup müsabakasına ilimizi temsilen katılan Pelinsu ŞAHİN (800 m.), Emine ERYILMAZ (1500 m.) ve Eray Tezen (Cirit Atma) branşlarında Şampiyon olarak ilimize Altın Madalya kazandırdılar.

Ana-Lig Grup Müsabakasında Tokat Takım olarak Kızlarda 1. Erkelerde ise 3. oldu. Ferdi sıralamada ise 4 sporcumuz ise kendi branşlarında Şampiyon oldu, bu 4 sporcudan 3 tanesi Tokat Anadolu Gençlik Spor Kulübü Atletleri olup üstün bir performans göstererek açık ara Şampiyon olarak Yarı Finale kalma başarısını gösterdiler.

Pelinsu ŞAHİN 800 M. de 2.32’lik dereceyle 1. oldu. (Tokat TOKİ Orta Okulu) PB:2.26

Emine Eryılmaz 1500 M.de 5.13 ‘lük dereceyle 1. oldu (Reşadiye Atatürk Orta Okulu) PB:5.05

Eray Tezen Cirit Atma’da 31.74’lük dereceyle 1. oldu (Çamlıbel Orta Okulu) PB: 32.5.

Şampiyon olan sporcularımızın ödüllerini hem şehrimiz olan Trabzon Vali Yardımcısı sayın Necmettin Yalınalp verdi.

5. Kademe Teknik Direktör Tokat Anadolu Gençlik Spor Kulübü Başkanı Abdullah YILMAZ konuya dair açıklamada bulundu ve “Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak 22 sporcu ile iştirak edildi, kafile 2 gün içerisinde yapılan yarışmada 17 adet madalya kazanılınca bireysel kendi branşlarında Altın Madalya kazanan sporcular haliyle daha çok gündeme gelerek 25-26 Mart 2017 tarihlerinde Samsun’un Çarşamba ilçesinde düzenlenecek olan YARI FİNAL müsabakasında yine Altın Madalya beklenilen bu 3 isimler inşallah Final için büyük mücadele vereceklerdir. Bizlere desteklerini esirgemeyen Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz ile sayın valimiz Cevdet Can’a çok teşekkür ediyor, inşallah hem bireyselde hem de takım olarak iyi bir mücadele sonunda finale kalan taraf olacağımıza inanıyorum.” açıklamasında bulundu.