Bora Jet’in sefer iptali tepki çekti
Bora Jet’in sefer iptali tepki çekti

Tokatlı dün Tokat’tan İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına uçmak için sefer vaktini beklerken bir saat öncesinden gelen bir mesajla seferin iptal edildiğini öğrendiler.

TEKNİK ARIZA İPTALİ

Bora Jet'in dünkü iptalinin nedeni 'teknik arıza' olarak bildirildi. Bu iptal ister istemez Tokatlı hemşehrilerimizin tepkisini çekti. Seferin bugün saat 17.00'a tehir edildiği bildiriliyor.

YORUMLAR

            Bora Jet’in dünkü iptalinin yanı sıra yakın zaman diliminde hava şartlarından ötürü de iptallerin olabildiği ortamda hemşehrilerimizin tepkisi daha da artıyor.

“İnşallah bir gün havalimanımızın çok daha çeşitli firmaların rekabetine açık, sayısı ve uçuş rotası farklı illere de olabilen günlerini görmek nasip olur...” gibi yorumlar paylaşıyor.

Hemşehrilerimizin tepkisini içeren yorumlardan bazıları şöyle oldu:

“Bugün (dün) Borajet ile İstanbul’a gidecektim ama uçuş iptal olduğuna dair alana gitmeme bir saat kala mesaj geldi. Operasyonel neden yazmışlar. Hava harika bir sorun yok. Böyle sorumsuzluk olur mu? Bu benim başıma gelen ikinci ve duyduğum kaçıncı. İnsanlar nasıl güvenip plan yapabilir?

*Bir saat kala haber verilir mi? Böyle sorumsuz bir firmaya güvenip uçağına nasıl bineceğiz?

*Halk güvenemediği için, sık iptal olduğu için tercih etmiyor belki de. Sivas havaalanını kullanan Tokat yolcuları sayısı elde edilebilirse aslında gerçek uçak yolcuları netleşir.

*Biz örneğin iki hafta önce kız kardeşimle Sivas’tan gidip geldik sadece buraya güvenemediğimiz için. Nitekim yine iptal olmuş doğru karar vermişiz. Bir kısır döndü var. Biz güvenemeyip Sivas'ı tercih ediyoruz. Borajet ise yolcu yok deyip hevesli gelmiyor. Bu kısır döndü nasıl kırılabilir?

*İşin gücün var mı, acil bir durum var, düşünen yok keyfi uçak iptal ediyorlar, tek firma, yolcu az oldu mu bahane çok.