Dil ve Edebiyat Derneği  Tokat Şubesi  olağanüstü genel kurul yaptı
Dil ve Edebiyat Derneği Tokat Şubesi olağanüstü genel kurul yaptı

Tokat’ta 2012 yılından bu yana faaliyetlerini yürüten Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Tokat Şubesi olağanüstü genel kurul yaptı.

            Dernek merkezinde yapılan kurulda üyeler hazır bulundu. Açılışta bir selamlama konuşması yapan Şube Başkanı Mustafa Uçurum, katılımcılara teşekkür ederek şunları söyledi:

            “Davetimize icabet eden herkese çok teşekkür ediyorum. Dernek olarak birçok faaliyet yürütüyoruz. Yoğun bir çalışma tempomuz var. Dilimiz kimliğimizdir diyerek dilimizin nadide eserleriyle gençleri buluşturmak için yeni projeler yapıyoruz. Son zamanlarda derneğimize birçok yeni üye kazandırdık. Faaliyet alanlarımızı genişletmek istiyoruz. Şimdi derneğe yeni üye olan arkadaşlar ile yeni bir yönetim oluşturarak yolumuza devam etmeyi hedefliyoruz. Kurulumuz hayırlara vesile olur inşallah.”

            Daha sonra divan heyeti oluşturuldu. İbrahim Mermertürk divan başkanı olarak kurulu yönetti. Faaliyet raporu ibrası, denetim kurulu raporu ibrası yapıldı. Yönetim Kurulu için teklifler alındı.

            İyi dilek ve temennilerde İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı yeni yönetime başarılar dileyerek, milli eğitim olarak her türlü faaliyette derneğin yanında olacaklarını, ortak projeler ile Tokat’ta okuma kültürünü geliştirmeye devam edeceklerini, edebiyat öğretmenlerinin dernekle irtibat halinde olmasının hem öğrenciler açısından hem de okuma kültürünün geliştirme açısından çok önem arz ettiğini ifade etti.

Mustafa Uçurum -Başkan

Ali BAL – Başkan Yardımcısı

Fatih Yılmaz- Muhasip Üye

Ahmet Akgül-Sekreter

Eyüp Eroğlu

Levent Yazıcı

Selahattin Kelemci

Abdullah Gürbüz

Köksal Babuçcu

Yılmaz Öksüz

Şaban Banaz

            Tokat Belediyesi Kültür Müdürü Ahmet Turan Erdoğan da belediye olarak daha önceden olduğu gibi derneğin her zaman yanında olacaklarını, birlikte gerçekleştirecekleri programlar ile şehrin kültür-sanat ortamına katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

            Kurul sonunda Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Tokat Şubesi’nin yeni yönetimi de oluşturuldu. Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

 Yedek Üyeler

1-Hülya Altunsoy

2-Selma Üner

3-İsmail Zengin

4-Edip Uzundal

5-Doğan Yüzer

6- Ahmet Turan Erdoğan

7-Niyazi Özdemir

8-Mehmet Emin Koç

9-M. Arif Horasan

10-Hanifi Yumuşak

11-Yavuz Gül

Denetleme Kurulu  ASİL Üyeleri

1-Mustafa Karamanoğlu

2-Tekin Gür

3-İbrahim Şahin

Denetleme Kurulu  Yedek Üyeleri

1-Selahattin Cansız

2-Saffet Çakar

3-Mehmet Yorulmaz      

 Disiplin Kurulu  Asil Üyeleri

1-Hanifi Vural

2-İbrahim Mermertürk

3-Mustafa Karaca

Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri

1-Fikri Ekicioğlu

2-Burak Tutkun

3-Eren Cem Yıldırım

İstişare Kurulu

1.Tahsin İlhan

2.Hasan Erdem

 

3.İrfan Gülmez