Şanlı Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümü kutlanıyor
Şanlı Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümü kutlanıyor

Tokat Valiliği ve Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve  Çanakkale Zaferi dolayısıyla bir program düzenlendi.

Özel bir işletmede düzenlenen programa Vali Cevdet Can, Tokat Milletvekili Coşkun Çakır, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Protokolü, şehit aileleri ve gazi yakınları katıldı.

Programda açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, binlerce yıldır Türk-İslam kültürü ile ülkemize el uzatan düşmana, vatanın bir karış toprağının bile verilmediğini belirterek, “Bu vatan aşkını Allah sevgisi ile bir tutan bir medeniyetin evladıyız. Onun için deriz ki; Vatan sevgisi imandandır. Bin yıldır bu topraklara gözünü diken elini uzatan birçok düşman olmuş. Ancak biz binlerce yıldır Türk-İslam kültürü ile bu toprak parçasına el uzatanın elini kesmeyi bilmişiz. Hamdolsun bu vatanın bir karış toprağını düşmana vermemişiz. Onun için bu milletin sırtı asla yere değmez. Bu vatan ilelebet bizim olarak devam edecektir” dedi.

Başkan Eroğlu, “Canlarını bu vatan için feda eden annelerimiz, babalarımız, kardeşlerimiz var. Allah onlardan razı olsun. Onlar evlatlarını Peygamberlik mertebesinden sonraki en yüce mertebeye, şehitliğe uğurladılar. Hepsinin tek, tek ellerinden öpüyorum. O evlat bugün sadece sizin değil bu aziz milletin evladıdır. Şehitlerimizin şefaati ile Allah hepimizi bir arada buluşturacaktır.Allah bu milleti hep payidar edecektir. Bu millet muasır medeniyetler seviyesine çıkan bir gurur vesilesi olarak hep birlikte yaşayacaktır. Bu organizasyonu yapan Valiliğimize ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.