Teknik adam değerlendirmeleri
Teknik adam değerlendirmeleri

Tokatspor ile Karşıyaka arasında 1-0 tamamlanan maçın ardından teknik adamların değerlendirmeleri oldu. Karşıyaka cenahında maçın hakemi Şeref Taştan’a tepki vardı. Maçın 43. dakikasında Mahmut Temur’a verilen kırmızı karta tepki gösterilirken Tokatspor oyuncuların maçı soğutmak için sık sık yere yatmalarına toleranslı davrandığı söylendi.

            Tokatspor Teknik Direktörü Taşkın Güngör ise Tokatspor’un oyuncusuna kimsenin yattı, zaman çaldı diyemeyeceğini vurguladı.

            Taşkın hocanın değerlendirmeleri şöyle oldu:

            “Maçı değerlendirecek kelimeler zor bulunur.  Özellikle ilk 45 dakikadaki oyun inanılmazdı. Düşen bir takım değil Sürperlig’de, 1. Lig’de top oynayan şampiyonların takımı gibi oynadık. Çocukları tebrik ediyorum zor bir karşılaşmaydı. Ama ilk yarı skor almamız gerekiyordu. İkinci yarı ister istemez, zaman, zaman sıkıntıya düştük ama 1-0 da olsa maçı aldığımız için mutluyuz, çocukları tebrik ediyorum. Umarım bu çıkışımız devam eder, yolumuza devam eriz. Oyunu oynuyoruz bunun karşılığını da inşallah alacağız. Biz top oynayan, inanan bir takımız, o nedenle geldiğimiz yeri de biliyoruz inşallah bir daha oralara dönmeyiz ve yolumuza devam ederiz. Ligde on ikinci sıraya çıktık. Şükürler olsun. Biz bir söz vermiştik buraya geldiğimizde Hataylara İnegöllere puan kaybettiğimizde onuncu ve on birinci haftalar, tepki gösterenlere bir şey demiştik biz, otuz dördüncü hafta görürüz demiştik. İnşallah otuz dördüncü hafta ne olacağımızı hep beraber göreceğiz yine.

Rakip Teknik adam yatan yerden kalmadı demiş. Her şeyi kabul ederim benim takımıma kimse yatan takım diyemez. Onu diyecek adam başka takımlara bakacak, bize bakmayacak. Ben oyundan çıkan oyuncuyu bile koşarak çıkaran bir adamım. Bizim takımın yere yattığı yok. Biz hiçbir gün o felsefeye sahip değiliz. Erdi’nin oyundan çıkışına baksın herkes, koşarak çıkartıyoruz. O nedenle sakatlığı varsa yatacak tabi ne yapalım yani. O nedenle benim takımıma bir hakaret kabul ederim çok ağır konuşurum. Kim söylemişse kabul etmiyorum iade ediyorum. Öyle bir şey yok.

Maç sırasında yaşanan olayları da kısa bir açıklarsak soyunma odasına geçtik. Olabilir sarıldık bir birimize eğlendik işte. O takımın ne kadar hırslı olduğunu ne kadar inanmış olduğunu gösteriyor. Çocukları tebrik ettik bu kavga bize lazım bazen. Bir hata olmuşsa bizim takımın inancının zaferidir o.

Haftaya zorlu bir final daha var İnegöl maçı, neler söyleyeceksiniz? derseniz, İnegöl maçı bizim için final onlar için final. Final diye her maçı öyle oynayacağız. Biz yenilmeden bu ligi bitirmek istiyoruz mağlup olmadan her hafta puan hanemize yazdırabilirsek o kadar mutlu oluruz. İnegöl de benim iki dönem çalıştığım kulübüm. Ama güzel karşılaşma olur orada. Orada futbol seyreden arkadaşlara da iyi bir futbol seyrettirmeye çalışacağız. Tabi İnegöl’de kadro olarak iyi takımlardan bir tanesi. Çok iyi bir kadrosu var ama bazen futbolda iyi kadroda tutturamayabilir. O süreci yaşıyorlar. Ama bizim için çok önemli bir deplasman mutlak suretle puanla dönmemiz gereken bir karşılaşma İnşallah başaracağız.”