Halk oyunlarında birinciler belirlendi
Halk oyunlarında birinciler belirlendi

 

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan ve Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Halk Oyunları Tokat İl Temsilciliği organizasyonunda Turan Erden Kulüplerarası Halk Oyunları yarışması düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Şube Müdürü Celal Yurdakul, Halk Oyunları Federasyonu Karadeniz Bölge Koordinatörü Seçkin Esen, Tokat ASKF Başkanı Seza Işkın, Halkoyunları İl Temsilcisi Özgür Zafer Alkaya, kulüp idareci, antrenör ve vatandaşların katılımlarıyla Hüseyin Akbaş Spor Salonu Cumartesi günü renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Yarışmaya il merkezi ve ilçelerden kulüpler katıldı.

Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde birinci gelebilmek için ter döken gençler Anadolu Kültürümüzü yansıtan halk oyunları için yarıştılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Maşının okunmasıyla başlayan ve açılış konuşmaları ile devam eden programda 4 kategoride toplam 16 ekibin bir birinden güzel ve renkli görüntüler eşliğinde gerçekleştirilen yarışmalarda 7’den 70’e halk oyunları severler tarafından yoğun ilgi altında gerçekleştirildi.

 

Yarışmaların ardından kategorilerinde dereceye giren ekiplerin kupaları Halk Oyunları Federasyonu Karadeniz Bölge Koordinatörü Seçkin Esen, Tokat ASKF Başkanı Seza Işkın, Halkoyunları İl Temsilcisi Özgür Zafer Alkaya, İl Hakem Kuru Başkanı Mustafa Kaya, Jüri Üyeleri ve katılımcılar tarafından verildi.
KATEGORİLERİNDE DERECEYE GİREN KULÜPLER
Minikler Kategorisi

1.Belediye Plevne Spor Kulübü
2.Topçam Spor Kulübü
3.Pazar Spor Kulübü
**
Yıldızlar Kategorisi
Düzenlemesiz

1. Turhal Yeni Belediye Spor Kulübü
2.Topçam Spor Kulübü
3.Belediye Plevne Spor Kulübü
**
Düzenlemeli
1.Zile Fevzi Çakmak İlkokulu Spor Kulübü
**
Gençler Kategorisi
1.Topçam Spor Kulübü
2.Belediye Plevne Spor Kulübü
3.Turhal Yeni Belediye Spor Kulübü
**
Büyükler Kategorisi
Düzenlemesiz

1. Turhal Yeni Belediye Spor Kulübü
2. Belediye Plevne Spor Kulübü
3.Topçam Spor Kulübü
**
Düzenlemeli
1. Belediye Plevne Spor Kulübü