Sezer’e Şampiyonluk övgüsü
Sezer’e Şampiyonluk övgüsü

Halter branşında Tokat’ın yetiştirdiği milli sporcusu Bünyamin Sezer, Avrupa Şampiyonu olmasıyla yine göğsümüzü kabarttı. Şampiyona dönüşü Tokat’a geldi. Milli Haltercimiz Bünyamin Sezer Tokat’ta ziyaretlerde bulundu.

Hırvatistan'ın Split şehrinde düzenlenen Büyükler Avrupa Halter Şampiyonasında koparmada yaptığı 135 kg kaldırışıyla Avrupa Şampiyonu olarak, Altın Madalya alan Milli Haltercimiz Bünyamin Sezer, Halter İl Temsilcisi Salih Eroğlu ve Milli Takım Antrenörü Gökhan Alpak ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret etti. Ziyarete Şube Müdürü Celal Yurdakul da bulundu.

Tokat Sporcu Eğitim Merkezinde yetişen halterdeki Milli Gururumuz Bünyamin Sezer silkmede 154 kilo ile toplamda 289 kiloluk kaldırışıyla da ayrıca gümüş madalya kazanmıştı.

Şampiyona hakkında İl Müdürü Cemil Çağlar’a açıklamalarda bulunan Antrenör Gökhan Alpak “bizlerin her zaman yanında olan İl Müdürümüz Cemil Çağlar’a desteklerinden dolayı şahsım ve sporcularım adına teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Cemil Çağlar da ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getirdi ve “Hırvatistan’ın Split Şehrinde gerçekleştirilen Büyükler Avrupa Halter Şampiyonasında Ay Yıldızlı forma ile ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek Avrupa Şampiyonu olan ilimizin halterdeki gururu milli sporcumuz Bünyamin Sezer’i ve Antrenörümüz Gökhan Alpak’ı tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.” Dedi. Milli Sporcumuz Bünyamin Sezer’i elde ettiği başarısından dolayı altınla ödüllendirdi.