TÜFAD Tokat Takımı Antalya’dan döndü
TÜFAD Tokat Takımı Antalya’dan döndü

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD)’nin 2017 yılı etkinlik programında yer alan Çocuk Futbolu ve Grassroots Projesi kapsamında 4.sü düzenlenen “TÜFAD Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği” geride kaldı. Söz konusu şenliğe Tokat TÜFAD takımı da katıldı.

07 Nisan ile 09 Nisan tarihleri arasındaki etkinlikte Tokat’ımızdaki TÜFAD Şubesi de yer aldı. Tokat’ımızda TÜFAD Tokat Şube Başkanı Ercan Süsoy ile Antrenör Hakan Alpay öncülüğünde 12 sporcudan oluşan bir takım Antalya’ya gitti.

ANTALYA’DAN DÖNDÜLER

TÜFAD Tokat Şube Başkanı Ercan Süsoy, Antalya’daki şenlik dönüşü gazetemize açıklamalarda bulundu.

FUTBOLCU İZLEME KOMİTELERİ DE GELDİ

            Kafile Başkanı TÜFAD Tokat Şube Başkanı Ercan Süsoy gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

            “Manavgat’taki Sueno Otel’i Türkiye’mizin dört bir yanından, Derneğimizin Genel Merkezine bağlı 44 şubesince oluşturulan 2005 doğumlu gençleri ile doldu taştı. Van, Batman, Erzincan, Elazığ gibi illerin yanı sıra Karadeniz Bölgesinden Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Kastamonu ile büyük şehirlerimizden İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, İzmir, Çanakkale, Balıkesir gibi illerimizden ve en batıdaki illerimizden Edirne, Kırklareli, Tekirdağ illerinin yer aldığı şubelerin takımları arasında şimdiye kadar az görülmüş olan, ülke çapında genç sporcuların yarışması oldu. 44 şubemizin takımları 4’erli gruplar teşkil edilerek kendi arasında maçlar oynadılar. Tokat TÜFAD Takımımızın grubunda Sakarya, Tekirdağ, Gaziantep ve Elazığ takımları bulundu.

            Tokat takımımız Tekirdağ ile 1-1, Gaziantap’e 3-1, Sakarya’ya 2-0 mağlup olmasına rağmen, son maçında Elazığ ekibini 2-0 yenerek 4 maçını tamamlamış oldu.

            Maçların skorlarına, derece sıralamasına bakılmaksızın takımları teşkil eden oyuncuların gözlemciler tarafından izlenmesine yönelik bir şenlikti. Geleceğin yıldızlarının seçilebileceği, gelecek yıllarda bu gençlerin nasıl değerlendirilebileceği düşüncesiyle maçlar takip edildi.

            Ömrünün en az 50 yılını futbola vermiş olan şahsım ülkemizin her yöresinden gelen genç futbolcuların ülkemiz futboluna katkılar sağlayabileceği kanaatine vardım. Şöyle ki, her sene yapılması düşünülen bu turnuvaya ülkemizin büyük kulüplerinin de dahil olduğu çeşitli profesyonel kulüplerin izleyicileri ve antrenörleri, TFF’nin alt yapıyla ilgili tüm bölümünün bu turnuvadaki maçlarda futbolcuları izlemenin Türk Futbolu açısından fayda olacağı kanaatindeyim. İzleme Komitesince takımımızdaki futbolcularımızın takip edilmesi, beğeni kazandığının belirtilmesi bizleri de ziyadesiyle mutlu etmiştir.

            Bu sene ilk defa katıldığımız bu turnuvanın inşallah önümüzdeki yıllar da daha şumullü ve daha geniş zamanda daha iyi hazırlanmak ümidiyle sporcuların eşofman ve malzemeleri için sponsor olan Yücelen firması ile ulaşımda destek veren Tokat Seyahat firmasına bilhassa teşekkürlerimizi sunarız.”

EKİPTEKİ İSİMLER

 

TÜFAD Tokat Şubesi’nin 12 kişilik takımındaki futbolcu isimler: Muhammed Alparslan Yaşar (TOBB ortaokulu / Bedestenlioğlu Spor Kulübü), Abdullah Özçelik (GOP. Ortaokulu / Topçam Spor Kulübü), Muhammet Sencer Gülseven (GOP. Ortaokulu / Topçam Spor Kulübü), Şamil Yıldırım (Atatürk Ortaokulu / Topçamspor Kulübü), Nurullah Çetin (TOBB Ortaokulu / Topçamspor Kulübü) , Samet Yıldırım (Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulu / Bedestenlioğlu Spor Kulübü), Yusuf Yiğit Kösem (Karşıyaka Ortaokulu / Bedestenlioğlu Spor Kulübü), Sabri Sezer Tatlı (Tokat Şehit İbrahim Doğan Ortaokulu / İl Özel İdarespor Kulübü), Yusuf Kara (Yeşilbağ Ortaokulu / İl Özel İdarespor Kulübü), Mehmet Yiğit Esen (Özel Ayışığı Ortaokulu / Gençlikspor Kulübü), Berat Özer (TOBB Ortaokulu / Gençlikspor Kulübü), Mustafa Yağız Ağıl (TOBB Ortaokulu / Gençlikspor Kulübü)