Teknik Adam açıklamaları
Teknik Adam açıklamaları

Teknik Adam açıklamaları

 

Eser hoca: “Tokatspor bir tık daha iyiydi bizden, hak ettiklerini düşünüyorum açıkçası.”

 

Taner hoca: “Sporcularımı tebrik ediyorum inanılmaz bir özveri gösteriyorlar, karakter gösteriyorlar öncelikle söyleyeyim.”

 

Tokatspor’un Niğde Belediyespor’u Erdi Zengin’in 73. dakikadaki golüyle 1-0 yendiği maçın ardından Teknik Adamların maç değerlendirmeleri oldu.

         Niğde Belediye Teknik Direktörü Eser Kardeşler Tokatspor’u galibiyetinden ötürü tebrik etti.

         Tokatspor Teknik Direktörü Taşkın Güngör de oyuncularını kutladı.

         İşte o açıklamalar:

ESER HOCANIN DEĞERLENDİRMESİ

            “Şimdi daha çok ihtiyacı olan kazandı gibi duruyor. Sahada bir problem olmadı. Seyircilerle ilgili zaten bir problem yok. Dediğimiz gibi dostane bir mücadele. Yani bizim az da olsa umudumuzu devam ettirme pozisyonumuz, Tokat’ın da ligde kalmak için savaşı devam ediyor. Yani onlar bir tık daha iyiydi bizden, hak ettiklerini düşünüyorum açıkçası. Kalan iki maçta da başarılar diliyorum Allah yardımcıları olsun.

Play off için umudumuz kalmadı gelen sonuçla ama şunu söylemek isteriz; bu ligin yenisiyiz. 25 yıl sonra bu ligde ilk defa oynuyoruz. Buradaki rakipler çok değerli bize göre çok daha tecrübeli.  Benim oyuncularım buraya kadar inanılmaz mücadele sarf ettiler. İyi taşıdılar takımı, son üç maça kadar şansımız devam etti. Kalan iki maçta da önümüzdeki senenin planını programını yapıp Niğde Belediye spor daha iyi nasıl olur diye bakacağız ama ciddi bir grupta hiç düşme tehlikesi yaşamadan mücadele eden oyuncularımı yürekten kutluyorum.

Maçın sonlarına doğru talihsiz bir sakatlık yaşadık. Risk almamız gerekiyor. Gol yedikten sonra bizim iki tane gol bulmamız lazım. Üç oyuncu değişikliğinden sonra talihsiz bir sakatlık oldu ama çok önemli değil. Oyuncunun sakatlığı yeni sezona sarkmasın önemli olan o bizim için oyuncuların sağlığı çok daha önemli.”

TAŞKIN HOCANIN DEĞERLENDİRMESİ

“Sonuçta devam edecek ligin sonuna kadar bu süreç, öyle gözüküyor. Önemli bir galibiyet aldık. Maçın geneline doksan dakikaya baktığınızda çok pozisyona girdik. Çok önceden skor almamız gerekiyordu. İyi pozisyonlar bulduk ve penaltı kaçırıyoruz.

Kastamonu maçı ile beraber tekrar bir eskiye dönüş inanılmaz bir oyun oynamaya başladılar.

Bunu son iki maça taşırsak, mutlu sonu yaşayacağımızı düşünüyorum ama gol noktalarındaki etkinliğimizi biraz daha artıya çevirmemiz gerekiyor.

Bu kadar pozisyonda biz çok geniş kadrosu ve çok derinliği olan bir takım değiliz, atmak lazım ama ondan da önemlisi küme düşmeye oynayan bir takım bu kadar keyifli, bu kadar topa hakim, istekli arzulu, stresten uzak oynaması bizim için en artı olan bölüm.

Topa hâkim olan adete zirve takım gibi oynuyoruz.  Sporcularımı tebrik ediyorum inanılmaz bir özveri gösteriyorlar, karakter gösteriyorlar öncelikle söyleyeyim. Bu takım bütün eksikliklerine rağmen inanılmaz bir sporcu grubuna sahibiz. Onları ne kadar tebrik etsem azdır çünkü bu süreci yaşamak hem psikoloji olarak hem fiziksel olarak yaşamak çok zor bir iş. Sağ olsunlar büyük bir özveri ile buna katlanıyorlar. İnşallah son iki maçta da işi götürürler.

“Alınan galibiyetle Tokatspor’un ligde kalma şansı nedir?” diye soruldu. Taşkın hoca şöyle yanıtladı:

“Ligde 34. hafta dedik. 34. hafta yüzde yüzü istiyoruz. Ondan önceki yüzdelerin bir önemi yok.”

Bir sonraki hafta iç sahada oynanacak Sarıyer maçını değerlendirmesi istendi, bu hususta da şunları söyledi:

“Bütün maçlar önemli zaten. Önemli bir takımla oynayacağız. Ama ev sahibiyiz istekli oynuyoruz. Bugün taraftarlarımı tebrik ediyorum. Sayısal olarak az olabilirler ama özellikle destek anlamında öz veriliydiler. Sarıyer’den de üç puan alıp rahatlamak istiyoruz.

“Bu maçta siyasilerimizden vekillerimizden tribünde olanlar vardı. Camianın coşkusunu ve Sarıyer maçı öncesinde sizin ağzınızdan birkaç cümle duymak isteriz.” Denilince de “siyasilerimizin tavrından çok beni sporcuların tavrı ilgilendiriyor. Gelirseler ayaklarına sağlık gelmezlerse bilmiyorum bu konuda benim söyleyecek bir şeyim yok, siyasi kanat beni fazla ilgilendirmiyor.” Dedi.

 

Kırklarelispor’un kazanmasının nasıl bir sonuç doğuracağı sorulduğunda da “Kırklareli’nin kazanması bizi o kadar bağlamıyor. Biz kendi kaderimizi kendimiz çizeceğiz o nedenle Kırklareli kazanıyorsa başkaları kaybediyor demektir. O nedenle o önemli değil. Önemli olan bizim Sarıyer maçını yenip tamamen rahatlamak. Diğer takımların sonucu bizi ilgilendirmiyor, biz aşağıda değiliz artık. Biz kazandığımız sürece diğerleri kim kazanmış kim kaybetmiş çok da önemli değil.” Diyerek değerlendirmelerini tamamladı.