Tiyatroda ÇEHOV oyunu
Tiyatroda ÇEHOV oyunu

Tiyatroda ÇEHOV oyunu

 

Gazeteci Kılıç: “2,5 metreye 1,5 metrelik alanı sahneye çevirip hayal, söz ve rol gücü ile genişletmektir ustalık.”

 

Tiyatro sanatçısı Kemal Atangür: “Bu işin devamlı olması gerekiyor ki daha bir değerlensin.”

 

 

Tokat’ımızda tiyatronun öncü ismi Kemal Atangür yeni oyunu ile tiyatro severlerin karşısına çıktı.     Her hafta Cumartesi günleri başta Hacivat Karagöz ile hayal perdesinde sahneye çıkan Kemal Atangür, bu kez Anton Çehov’un eserleri ile sahne aldı.

Sahibi olduğu Hacivat Köftecisi Salonu’nda, Çehov’un ‘İçimizden Biri’ adlı eserini yöneten Kemal Atangür, 4 oyun sahneledi. Kötü Niyet, Baba, Çapkın Adam, Mürebbiye oyununu sahnelemek üzere Kemal Atangür ile Ufuk Ertekin, Sevgihan Telek ve Teoman Alpay sahnedeydi.

“İYİ Kİ VARLAR”

            Cumartesi günü akşam tiyatroya giden isimlerden biri de gazeteci Fatih Kılıç’tı. Tiyatroyu izlemesi sonrasında “2,5 metreye 1,5 metrelik alanı sahneye çevirip hayal, söz ve rol gücü ile genişletmektir ustalık. Kemal Atangür'ün bu akşam ekibiyle birlikte sahnesinde Tokatlının yüzünü güldürmüş olması kıymetliydi. Gülmenin, üzülmenin, düşüncenin, insani hissiyatların sahneden seyirciye geçişine şahit olduk. Kemal hoca ve ekibine başarılar. İyi ki varlar. Tebrikler.” diye paylaşımda bulunan gazeteci Kılıç, Tokatlıların ilgi gösterdiği tiyatronun daha geniş mekanlarda ve profesyonelce yürütülebilmesi için Şehir Tiyatrosunun yeniden canlandırılmasını temenni etti.

BU İŞİN BİR ÇİLESİ VAR

 

            Kemal Atangür, 4 oyunu sahnelemek üzere 1 ay boyunca hazırlık yaptıklarının bilgisini verirken “Bu işin güzelliği için bir çilesi var, onu da çekmek gerek. Ben tiyatroda kendi adıma yapmak istediklerimi yapıyorum. Bu işin devamlı olması gerekiyor ki daha bir değerlensin. Bizim sahnemize bir gelen bir daha geliyor.” dedi.