Siyasilerin sandık başı mesajları
Siyasilerin sandık başı mesajları

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili referandumda Tokat milletvekilleri ve siyasiler oylarını kullandı

            Referandum’da Tokat Merkezde 130 bin 787 seçmen 410 sandıkta, Tokat genelinde ise toplam 416 bin 852 seçmen 1581 sandıkta oy kullanması bekleniyordu. Bu kapsamda 16 Nisan Pazar günü sabah 08.00’de başlayıp, 17.00’da sona eren halk oylamasında Tokat'ta birçok vatandaş sandık başına giderek oylarını kullanırken, Tokatlı siyasiler de sandık başındaydı. Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt Gaziosmanpaşa Ortaokulunda 1009 nolu sandıkta, Coşkun Çakır Fatih İlkokulunda, Zeyid Aslan Erbaa ilçesinde, Celil Göçer Turhal Atatürk Ortaokulunda,  Tokat Milletvekili Kadim Durmaz Halil Rıfat Paşa ilkokulunda oy kullandı.

            Yeşilırmak İlkokulu’nda eşi Hatice Eroğlu ile birlikte oy kullanan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, oy kullanan vatandaşlarla tek tek tokalaştı. Sonuçların ülke için uğurlu olması temennisinde bulunan Başkan Eroğlu daha sonra eşi Hatice Eroğlu ile oy kullandı.

            Gaziosmanpaşa Ortaokulunda oy kullanan Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt yaptığı konuşmada asayişin güvenliğin üst düzeyde olduğu bir ortamda halk oylamasına gidildiğini belirterek, “Herkes her türlü düşüncesini ifade etti. İnşallah bu günde sıkıntısız, problemsiz bu halk oylamasını sonlandırırız” şeklinde konuştu.

            Tokat Milletvekili Coşkun Çakır, Fatih İlkokulunda oy kullandı. Okuldaki diğer sandıkları da dolaşarak vatandaşlarla ve sandık görevlileri ile bir süre sohbet eden Çakır, sonuçların ülke için güzel bir netice olmasını diledi.

 

            Tokat’ta sandığa kendi imkânları ile gidemeyen vatandaşlar, sağlık görevlilerinin yardımı ile gidip oy kullandı. Sandığa gitmekte güçlük çeken hastalar için Sağlık Bakanlığının başlattığı uygulama birçok hastanın sandık başına gitmesini sağladı. Tokat’ta Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından görevlendirilen sağlık ekipleri hastaların oy kullanmalarına yardımcı oldu. Hastalara oy kullanma sırasında yardımcı olmak isteyen yakınlarına ise sandık görevlileri tarafından izin verilmedi.