Seçim gündeminden  geçim gündemine
Seçim gündeminden geçim gündemine

16 Nisan referandum sonuçlarının hayırlı olmasını temenni eden Tokat Esnaf ve  Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı  Ahmet  Hamdi  Aydoğan, politik yaklaşımların geride bırakılıp ekonomiye odaklanılması gerektiğine dikkati çekerek, "Seçim gündeminden çıkıp süratle geçim gündemine geçmek durumundayız." ifadesini kullandı.

            Aydoğan yazılı yaptığı açıklamada yapılan referandumun ülkeye, millete hayırlara vesile olmasını dileklerini ileterek, şu ifadeleri kullandı:

            "Referanduma hem yurt dışı hem de ülkemizdeki seçmenlerimiz tarafından gösterilen ilginin yüksekliği tüm demokratik sistemlere örnek olarak gösterilecek kadar  yüksek olması karşılıklı saygı ve büyük bir demokratik olgunlukla gerçekleşmiş olması milletimizin demokrasiyi özümsediğinin ve sandığa saygısının bir göstergesi olarak değerlendirilmelidir.

            Artık kampanya dönemindeki politik tartışmaları biran önce geride bırakarak süratle ekonomiye odaklanmalı ve tıpkı demokratik değerlere gösterdiğimiz ortak anlayış ve saygı birlikteliği hep beraber milletçe  ortak gelecek vizyonunda  buluşarak ülkemizin ekonomik hedeflerine ulaşmak için yatırımı üretimi ihracatı dolayısıyla ekmeğimizi  ekonomimizi refahımızı büyütecek bir ortak çaba ve gayretin etrafında el ele gönül gönüle vermek zorunda olduğumuzu idrak etmek zorundayız. Seçim gündeminden çıkıp süratle geçim gündemine geçmek durumundayız.

            İçerden dışarıdan bu ülkede gelişmemizi istemeyen güç odakları ve tarihin derinliklerinden gelen düşmanlıkları  nedeniyle ve ayrıca da artık globalleşen dünyada büyük bir rekabetin varlığı bir ülkenin ilerlemesi  bir başka ülkenin pastadaki payını küçültmesi anlamına geldiği dolayısıyla gizli açık bizi bölmek birbirimize düşürmek rekabet gücümüzü kırmak isteyen devletlerin varlığında apaçık ortadadır. Bütün bunların farkında olarak bize düşen ülkemizi  her alanda geliştirmek büyütmek muasır medeniyetlerin üzerine taşımak için elimizden geleni sonuna kadar yapmaktır. Bulunduğumuz coğrafya ve jeopolitik ayrıca geçmişimizin bize yüklediği sorumluluk ve misyon dün olduğu gibi yarınlarda da bizi kendi halimize bırakmayacakları bilinen bir gerçektir; öyleyse gelişmek ve muasırlaşmak hedefimizden vazgeçemeyeceğimiz için  buna göre davranmak ortak değerlerimiz etrafında kenetlenmek ve bize ülkemize çıkarlarımıza yönelen her türlü düşmanca tavra tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi 15 Temmuzda olduğu gibi topyekûn karşı durmaktır.

            Bunun için her anlamda işimizi daha güzel yapmak dışarıdan yatırımcı getirmek dışarıya ürünlerimizi götürmek zorundayız. Geçtiğimiz 15 yılda kat ettiğimiz mesafe önemlidir ancak bu büyümeyi sürdürebilmek hız kesmeden  devam ettirebilmek çok daha önemlidir , zira artık ülkemiz insanımız bulunduğu yere razı değil dünya  ticaretinden daha fazla pay ve bu ülkede yaşayan her kes için daha fazla refah talep etmektedir bunun için yegane ihtiyacımız birlik beraberliktir.

 

            Millet sözünü söylemiştir ve demokrasilerde doğaldır ki milletin sözü son sözdür ve üzerine başka söz söylenmez herkesin bu karara saygı duyması ve bir an önce gündemi  seçim atmosferinden çıkarak her kesin işini daha iyi yapmaya odaklanması önemlidir.İnşallah milletimizin aldığı bu karar geleceğimizin  imar ve inşasında hayırlara vesile olur başta esnaf ve sanatkarımız olmak üzere tüm milletimize saygılar sunuyoruz."