30 şüpheli gözaltına alındı
30 şüpheli gözaltına alındı

Tokat merkezli yolsuzluk operasyonu

30 şüpheli gözaltına alındı

Tokat merkezli 8 ilde düzenlenen yolsuzluk operasyonunda Tokat T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi personelinin de aralarında bulunduğu 30 şüpheli gözaltına alındı.

            Tokat Cumhuriyet Başsavcılığınca daha önceden başlatılan soruşturma kapsamında akaryakıt ihalesine fesat karıştırdıkları iddiasıyla 32 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

            İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Tokat, İstanbul, Ankara, Çankırı, Sakarya, Samsun, Rize ve Edirne'de belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

            Operasyonda, Tokat T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi personelinin de aralarında bulunduğu 30 şüpheli, "İhaleye fesat karıştırmak, rüşvet, Petrol Kanunu'na muhalefet, kamuyu zarara uğratmak" suçlamasıyla gözaltına alındı. Aranan 2 zanlının yakalanması için çalışma devam ediyor.

            Zanlılar, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

 

            Tokat Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, “Her bir şüpheli hakkında üzerlerine atılı suç farklı olmak üzere zimmet, görevi kötüye kullanma, kamu kurum ve kuruluşları zararına dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik, özel belgede sahtecilik, edimin ifasına fesat karıştırma, Petrol Piyasası Kanununa muhalefet suçlarından yürütülmekte olan soruşturma devam etmektedir." ifadeleri kullanıldı.