Hentbolda Gençlik başarısı
Hentbolda Gençlik başarısı

Hentbolda Gençlik başarısı

Başkan Dağdelen: “Mücadele ettiğimiz takımların tamamı belediye takımları, biz Tokat GSK olarak bu takımların arasında bir ilki gerçekleştirdik.”

Antrenör Emre Dursun: “Oyuncularımızın birçoğu Tokat’ta ve üniversite okuyan genç yeteneklerimizden oluşuyor.”

İlimizi bu sezon 1. Lig’de ilk kez temsil eden Tokat Gençlikspor Kulübü Hentbol Takımı ligi 10. sırada bitirdi. Kulüp Başkanı Nurettin Dağdelen ve Antrenör Emre Dursun ligin başlangıcından bitimine dek kendilerine destek verenlere şükran duygularını ifade ederken, fedakarlık üzerine sahaya çıkan, alın terlerini akıtan tüm oyuncularını tebrik ettiler.

            Tokat’ta futbol, voleybol, basketbol derken hentbolda da 1. Lig’e çıkan bir ekibin olması heyecan uyandırmıştı. Müsabakalarını Uzunburun mevkiinde Ali Yücel Spor Salonu’nda oynayan Tokat Gençlikspor Kulübü ilk sezonundaki başarısı ile takdir topladı. Kulübün Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Dağdelen ile Antrenör Emre Dursun geride bırakılan sezonu spor servisimize değerlendirdiler. Açıklamaları şöyle oldu:

            “Tokat Gençlikspor Kulübü Hentbol Takımı olarak 1. Lig’de mücadele ettik. Bu süreçte ligde zor günler yaşadık. Sezon ortasında 5 oyuncu ile yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Oyuncularımızın birçoğu Tokat’ta ve üniversite okuyan genç yeteneklerimizden oluşuyor. Daha sonra takımımıza 4 transfer kattık ve yolumuza bu gençlerle inanarak devam ettik. Şükürler olsun ki ligi düşmeyerek 14 takımla başlayan ligimizi 10. sırada bitirdik.

Mücadele ettiğimiz takımların tamamı belediye takımları, biz Tokat GSK olarak bu takımların arasında bir ilki gerçekleştirdik. Bu süreçte 13 deplasman yolculuğu yaptık, birçok alt yapıda müsabakalara katıldık. 1. Lig hentbol takımımız Tokat’ımızı temsil ediyor. Bizlere desteklerini esirgemeyen Tokat Valiliğimize, Tokat Belediyemize, Tokat Gençlik Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar ve Şube Müdürlerimiz ve Personellerimize, Yönetim Kurulumuza, müsabakalarımızı izleyen seyircilerimize, bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz.”

KADRO

            Gençlikspor Kulübü Hentbol Takımının antrenör ve oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

            Emre Zengin - Ahmet Çavdar - Ümit Esin - Semih Menevşe - Ahmet Öz - Ahmet Turan Karabekiroğlu - Hasan Atak - Kasım Yılmazer - Nuhan Kütük - Ayberk Dinç - Abdullah Develi - Selim Oktar - Burak Çelik - Gökhan Çelebioğlu – Mehmetcan Eroğlu - Sedat Bektaş.

 

Antrenör Emre Dursun / Yardımcı Antrenör Emrah Arslan