AK Parti’de Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı
AK Parti’de Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı

16 Nisan’daki halk oylamasının ardından siyasi partilerde seçim sonuçlarının değerlendirmeleri oluyor. EVET denilmesinin öncü partisi AK Parti’de, Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla 116. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı dün Ankara’da yapıldı.

            Tokat’tan AK Parti İl Başkanı Metin Polat, İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk Ankara’daki toplantıya katılan isimler oldular.

            Ankara’daki toplantıdan fotoğraflar paylaşıldı. Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım’ın 116. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısındaki konuşmasının temelinde 16 Nisan seçimi vardı. Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasından paylaşımları şöyleydi:

            "Bugünden itibaren 'hayır' diyen kardeşlerimizi daha iyi anlamak için gayret edeceğiz. Onların da gönlünü kazanmanın yolunu bulacağız."

"Türkiye'nin gündeminde herhangi bir seçim yoktur, yapacak çok işimiz var. Milleti seçimle yormamak lazım."

"Milletime çağrı yapıyorum; provokasyonlara gelmeyin, tahriklere kapılmayın ve buna benzer çağrılara kulak asmayın."

"Çareyi sokakta aramak, kaos ortamı oluşturmaktan medet ummak ana muhalefet partisine yakışmaz. Millet gereken cevabı verir."

"Demokrasi anlayışı gereği her sesi ve fikri duymak mecburiyetindeyiz. En aykırı yerden bile gelse kimsenin sesine kulağımızı kapatamayız."

"Vatandaşlarımız; birliği, beraberliği, kardeşliği, birlikte Türkiye olmayı tercih etmişlerdir. Bunun için ayrıca teşekkür ediyorum."

"Biz 80 milyon vatandaşız, birbirimizin hukukuna sonuna kadar saygılıyız. Bizim sevincimiz bir başkasının üzüntüsü olamaz, olmamalıdır."

"Milletin kararı net, sonuç 'Evet'. Bunda hiçbir tereddüt yok. Şimdi herkese düşen, milletin verdiği bu karara saygı göstermektir."

"Bu seçim sadece anayasa ve hükümet değişikliği konusunda sonuç ortaya koymadı. Bu seçimden tüm partilerin alması gereken mesajlar vardır."

"2019 Mart yerel seçimleri, 3 Kasım 2019 birleştirilmiş Meclis ve Cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlıklarımızı sürdüreceğiz."

"Bir kan tazelemesi, heyecan tazelemesi yapacağız. 2018'de de inşallah olağan kongremizi gerçekleştireceğiz."

"AK Parti bir kongre sürecine girmiş durumda. İlçelerimizden, illerden başlayarak yıl sonuna kadar bütün kongrelerimizi gerçekleştireceğiz."

"Biz görevimizi yaptık, sandığı milletin önüne getirdik ve milletin kararını vermesini sağladık."

 

"Yapılan itirazlar Yüksek Seçim Kurulu'nun değerlendirmesi sonucu kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bizim onun üzerine laf söylememiz yanlış olur."