Tokat-Turhal yoluna üst geçit  ve otobüs durağı yapılıyor
Tokat-Turhal yoluna üst geçit ve otobüs durağı yapılıyor

Öğrenci yurtlarının ve üniversiteli öğrenci evlerinin yoğunlukta olduğu, geçmişte trafik kazalarından dolayı da can kayıplarının yaşandığı Tokat-Turhal karayoluna durak ve üst geçit yapılıyor.

            Tokat Belediyesi Tokat-Turhal karayoluna otobüs durağı ve üst geçit yapılması için kolları sıvadı. Öğrenci yurtlarının ve Üniversiteli öğrenci evlerinin yoğunlukta olduğu, geçmişte trafik kazalarından dolayı da can kayıplarının yaşandığı alana Tokat Belediyesi müdahale ediyor. Tokat - Turhal karayolunda öğrencilerin üniversiteye veya memleketlerine gitmek için kullandıkları otobüs durağı Tokat Belediyesi tarafından genişletilecek, akabinde üst geçit de yapılıp bu tehlikenin önüne geçilmiş olacak.

            Otobüs durağının yapılacağı alanı yerinde inceleyip kısa bir değerlendirme yapan Başkan Eroğlu, "Üniversitemizi ve yurtlarımızı ziyaret ettiğimizde gençlerimizin durak talebi olmuştu. Tokat-Turhal arasında Osmanlı Kooperatifinin hemen karşısında üniversitemize 2-3 km uzaklıktaki Karayollarına ait bu alanda üniversite hattındaki otobüsler durak olmadığı için yol kenarında duruyor ve bu da can güvenliğini tehlikeye atıyordu. Bizlerde yaklaşık 50 metre uzunluğunda 10-12 metre genişliğinde bir durak alanı oluşturduk. Güvenli ve emniyetli bir şekilde otobüslere biniş ve inişleri sağlamış olacağız. Ayrıca bu alana yapacağımız üst geçitle karşıya güvenli bir şekilde geçişi sağlayacak ve tehlikeyi sıfıra indirmiş olacağız. Genç kardeşlerimize hayırlı ve uğurlu olsun." dedi.