Sadakat, adalet ve merhamet
Sadakat, adalet ve merhamet

Tokat Müftülüğü Cezaevi Vaizi Abdullah Çolak, güven toplumunun tesis edilmesi için üç anahtar kavrama ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Çolak, “Güven toplumunun inşası için olmazsa olmaz kavramlar sadakat, adalet ve merhamettir. Bu kavramlar ile toplumu inşa etmezsek, insanlık için bir nimet olan güven toplumu yok olur” dedi.

            Tokat Mehmet Emin Saraç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

            Tokat Mehmet Emin Saraç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından, Kutlu Doğum haftası münasebetiyle program düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Okul Müdürü Mustafa Solmaz’ın açılış konuşmasının ardından öğrenciler tarafından naatlar, şiirler ve ilahiler okundu.

GÜVEN TOPLUMU, İNSANLIK İÇİN BİR NİMETTİR

            Daha sonra kürsüye gelen Tokat Müftülüğü Cezaevi Vaizi Abdullah Çolak, “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” konulu konuşmasını gerçekleştirdi. Çolak, hayatından örnekler vererek anlattığı Hz. Peygamberin, tarihi bir kişilik olarak değil, insanlığa örnek olması yönüyle ve mesajlarıyla öğrenilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

            Güven toplumunun tesis edilmesi için üç anahtar kavrama ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Çolak, “Güven toplumunun inşası için olmazsa olmaz kavramlar sadakat, adalet ve merhamettir. Bu kavramlar ile toplumu inşa etmezsek, insanlık için bir nimet olan güven toplumu yok olur” dedi.

 

            Programa Vali Cevdet Can, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Abdullah Taştan ve Mustafa Erarslan, Okul Müdürü Mustafa Solmaz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.