Reşadiye'de kutlu doğum kutlamaları başladı
Reşadiye'de kutlu doğum kutlamaları başladı

Reşadiye'de Kutlu Doğum Haftası bu sene Hasanşeyh Kasabası ve ilçe müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği programla Hasanşeyh Kasabasında kutlanmaya başlandı.

            Programa Reşadiye Kaymakamı Faruk Erdem ile birlikte Belediye Başkanı Cemil Kılıç, Cumhuriyet Savcısı Burak Şimşek, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

            Kutlu Doğum Haftası programı, akşam namazı öncesi gelen misafirlere yemek ikramıyla başladı. Akşam namazının kılınmasından sonra Kur’an tilaveti ve ilahi dinletisi ile devam eden program, Doğanşar Müftüsü Recep Eren’in ana teması "Hz. Peygamber ve Güven Toplumu" olan konuşmasıyla sonlandırıldı.

 

            Program sonrası açıklama yapan Reşadiye Kaymakamı Faruk Erdem, "Bu yılki Kutlu Doğum Haftası programlarının ilkini Hasanşeyh Kasabamızda yaptık. Kutlu Doğum Haftasının bu yılki teması "Hz. Peygamber ve Güven Toplumu" olan programda Kur’an tilaveti, İlahi dinletisi ve Doğanşar Müftüsü Recep Eren Hocamızın yaptığı sunumu dinledik. Programa emeği geçen Hasanşeyh Belediyesi ve Müftülüğümüze teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.