Mezbahane yenileniyor
Mezbahane yenileniyor

Tokat Belediyesi Et Kombinası ve Mezbahanesi Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun talimatları ile belediye tarafından işletilmeye başlandı. Et Kombinası bir yandan günlük işlemine devam ederken bir yandan da belediye ekipleri tarafından yenileniyor.

            Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu et kombinasında devam eden tadilat işlemlerini yerinde inceleyerek mezbahane hakkında bilgi verdi.

            Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada, “Belediyenin görevleri saymakla bitmez. Şehrin temizliği, imarı asfaltı gibi birçok konu belediyenin görevleri arasındadır. İşte bu görevlerden biri de et Kombinası ve mezbahane et kesim işlemidir. Belediyemize ait et mezbahane 20 yıldır bir müstecir tarafından işletildi. 20 Yıllık süre bittiği için halkımıza bizler hizmet vermeyi, kendimiz işletmeyi uygun gördük. Tarım Bakanlığı’ndan gerekli belgelerimizi alarak, İslami usullere göre ve sağlıklı, hijyenik bir şekilde kesilmesini sağlamak amacıyla bir veteriner hekimimiz ve altı çalışanımızla birlikte her gün kesim işlemini devam ettiriyoruz.

 

            Bu mezbahanemiz eski bir bina, kesimhanenin daha modern bir hale gelmesini sağlamak amacıyla işlemlerimiz devam ediyor. Bu tadilat işleri devam ederken yine günlük hayvan kesimine de devam ediyoruz. Tokatlımız en iyiye en güzele layık. Sağlıklı ve helal et yemek için hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tokat’ı güzel hizmetlerle buluşturmanın gayreti içerisindeyiz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.