Reşadiye Niksar arasında köy sınırı görüşmesi
Reşadiye Niksar arasında köy sınırı görüşmesi

Reşadiye'ye bağlı Darıderesi köyü ile Niksar'a bağlı Mutluca arasındaki sınırın belirlenmesi için Reşadiye Kaymakamı Faruk Erdem ve Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya arazide toprak üstü uygulama gerçekleştirdi.

            Reşadiye İlçesine bağlı Darıdere köyü ile Niksar İlçesine bağlı Mutluca köyü arasında sınır anlaşmazlığı yaşanıyordu. Darıdere köyü muhtarı sınır anlaşmazlığı çözümü için Tokat Valiliğine dilekçe verdi. Bunun üzerine Tokat Valiliği Reşadiye Kaymakamı Faruk Erdem ve Niksar Kaymamamı Selami Kapankaya'yı sınır anlaşmazlığının çözülmesi için görevlendirdi. Kaymakamlar Erdem ve Kapankaya, her iki ilçenin idare kurulu üyeleri, muhtarlar ve köylülerle birlikte toprak üstü uygulama yapmak için bölgeye gitti. Kadastro teknik elemanlarınca yapılan ölçüm krokiye bağlandı. Her iki tarafın sınırlar hakkındaki iddiaları Niksar ve Reşadiye Kaymakamlarının başkanlık ettiği heyet tarafından tutanak tutulup son kararın verilmesi için Tokat Valiliğine gönderildi.

 

Reşadiye Kaymakamı Faruk Erdem konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, "İlçemize bağlı Darıderesi köyü ile Niksar'a bağlı Mutluca köyleri arasındaki köy sınırını belirlemek amacıyla Valilik görevlendirmesiyle Niksar Kaymakamımızla birlikte her iki ilçenin idare kurulu üyeleri, muhtarlar ve köylülerin katılımıyla Darıderesi ve Mutluca köyü sınırında toprak üstü uygulama gerçekleştirdik." ifadelerini kullandı.