Kadıvakfı Köyü’nde yenilikler
Kadıvakfı Köyü’nde yenilikler

Tokat Merkeze bağlı Kadıvakfı Köyü’nde, köyün yardımlaşma ve dayanışma derneği öncülüğünde yapılmakta olan yenilikler beğeni topluyor. 2 yıl önce kurulan derneğin Kurucu Başkanı Murat Yücel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ilkini geçen sene yaptıkları ÇITIRIKLI YAYLA ŞENLİKLİĞİ ile köyün doğal güzelliklerini gün yüzüne çıkarmanın öncüsü olmuşlardı.

            Bu sene de ÇITIRIKLI YAYLA ŞENLİKLİĞİ’nin ikincisini Ramazan Bayramı içinde tertip edecekler. O zamana dek köyün içinde de yenilikler yapılmaya başlandı. Köyün ihtiyacı olan morglu cenaze aracı temin edilmiş, cami içinde ve dışında bakım onarım yapılmıştı. Son olarak da köyün mezarlığının etrafı ihata duvarı ile çevrildi. El birliği ile yapılan hizmetler takdirleri kazandı.

            Gazeteci Fatih Kılıç, Kadıvakfı Köyü’nde yapılmakta olan çalışmaları İMECE için güzel bir örnek olarak gösterdi ve “İMECE... Yani yardımlaşma, tutkunluk... Öylesine güzel hasletlerimiz var ki yeter ki öncüsü olsun. Köylerimizdeki İMECE usulü bizi güçlü kılan değerlerimizden başlıcaları. işte KADIVAKFI KÖYÜ sakinleri, Muhtarlık ve bilhassa Köyün Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin kurulmasıyla birlikte şehir dışında ve hatta yurt dışındaki Kadıvakfılıları bir amaç etrafında buluşturdu. Karınca kararınca köyün eksiklerini tamamlamak için adımlar atılıyor. Caminin eksiği olarak görülen bir cenaze nakil aracı alındı, köy camiine bakım yapıldı, en son, köyün mezarlığına ihata duvarı çekildi, kapısı yapıldı. Şimdi 2. ÇITIRIKLI YAYLA FESTİVALİ İÇİN hazırlıklar sürüyor. Örnek desek yeri... Dernek Başkanı Murat Yücel ve Yönetimine, köy halkına bizlere İMECE'yi, yardımlaşmayı, tutkunluğu gösterip, hatırlattıkları için tebrikler, teşekkürler.” Diyerek kamuoyuna duyurdu.