Başkan Vidinel’e Rehabilitasyon Merkezinden ziyaret
Başkan Vidinel’e Rehabilitasyon Merkezinden ziyaret

Özel ilgi ve özel eğitim rehabilitasyon merkezi yetkili ve öğrencileri engelliler haftası dolayısıyla Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel’i ziyaret etti.

            Özel ilgi rehabilitasyon merkezi kurucusu Fatih Şimşek yaptığı konuşmada, "Özel ilgi rehabilitasyon merkezi olarak belediye başkanımız Lütfi Vidinel’i engelliler haftası nedeniyle ziyarete geldik. Her birimizin birer engelli adayı olduğunu hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor. Engelli öğrencilerimiz içinde elimizden gelen gayreti topluma kazandırmak için tüm gayretlerimizle ve özverimizle çalışmaktayız. Hedefimiz eğitimiz gören bütün çocuklarımızı topluma kazandırmaktır." dedi.

 

            Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ise yaptığı konuşmada, "Özel ilgi ve özel eğitim rehabilitasyon merkezinde çalışan öğretmenlerimiz ve eğitim alan öğrencilerimizin ziyaretlerine teşekkür ederim. Birleşmiş milletlere yaklaşık 190 gibi üye ülkelerde her yıl 10-16 Mayıs engelliler haftası olarak kutlanmaktadır. Her yıl engelli kardeşlerimizin, çocuklarımızın sorunlarıyla ilgili durumlar ifade ediliyor. Yöneticiler bu sorunların çözümü adına imkanlar çerçevesinde gayretle çalışıyorlar burada dediğim gibi bir farkındalık oluşturmak çocuklarımızın hayata bağlanmaları geleceğe umutla bakmaları çerçevesinde eğitim veriliyor. Öncelikle bu konuyla ilgili tüm öğretmenlerimize şükranlarımı arz ediyorum." dedi.