SGK’ya olan borç taksitleri  31 Mayıs’a kadar ödenmeli
SGK’ya olan borç taksitleri 31 Mayıs’a kadar ödenmeli

SGK’ya olan borç taksitleri

31 Mayıs’a kadar ödenmeli

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Tokat İl Müdürü Turgut Pekdemir, SGK'ya borcu olan vatandaşların mağdur olmamaları için 31 Mayıs 2017 tarihine kadar borçlarını ödemeleri uyarısında bulundu.

            SGK İl Müdürü Turgut Pekdemir, 15-21 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla yazılı yaptığı açıklamada Tokat Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünün Sosyal Güvenlik Haftasında, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, vatandaşları hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek ve toplumda sosyal güvenlik bilincinin oluşması için çalışmalar yaptığını belirtti.

            Tokat Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak tüm ülke vatandaşlarını kapsayan sosyal güvenlik sisteminden hizmet alan vatandaşlara eşit kapsam ve kalitede hizmet vermek amacıyla çözüm odaklılık, şeffaflık, güvenilirlik ve verimlilik değerleriyle hizmet sunmayı amaç edindiklerinin altını çizen Pekdemir, açıklamasını şöyle sürdürdü:

            "Sosyal Güvenlik Kurumu olarak her vatandaşımızın sağlıktan faydalanabilmesi için Genel Sağlık Sigortasını 01.04.2017 tarihinden itibaren 53,00 TL ye sabitlenmiş olup geçmiş borçlarda 53,00 TL üzerinden tekrardan hesaplanıp geçmiş dönem borç faizleri de sıfırlanmıştır. Vatandaşlarımız direkt bankalara giderek bu borçlarını 1 yıl içinde ister taksitli isterlerse de peşin ödeyebilirler.

            Ayrıca 6736 sayılı Kanunla birlikte 30/06/2016 tarih ve öncesine ait Sosyal Güvenlik Kurumu alacakları için 01/09/2016 tarihi itibariyle yapılandırma hakkı tanınmıştır.

            Bu yapılandırmanın ilk taksit ödemesi 31/05/2017 tarihine kadar uzatılmış olup bu uzatmanın da son iki haftasına girmemizden dolayı vatandaşlarımızın yapılandırmasının