Kongre için görüşler
Kongre için görüşler

Kongre için görüşler

Eski Asbaşkanlardan İlhan Us: “Tokatspor Tokat’ın en değerli markası ve Tokatlılarındır. Onun içindir ki emek vermeyi sevmeyen, kulübe gerektiğinde maddi katkıda bulunabilen veya katkı verecek kimseleri harekete geçirebilen, futboldan anlayan, dürüst, tecrübe sahibi, vizyonu olan yöneticilerden oluşmalıdır.”

Tokatspor’un 28 Mayıs 2017 günü için aldığı olağanüstü genel kurulu öncesi camiadaki isimlerin genel kurul için görüşleri oluyor. Görüş beyan eden isimlerden biri de eski As Başkanlardan, yöneticilik yapmış isimlerden İlhan Us oldu. İlhan Us, Tokat için Tokatspor’un önemli bir marka olduğunu vurgularken, 50. yılı için hedefi, projesi olan isimlerin yönetime gelmesini diledi.

         İlhan Us’un paylaştığı görüşlerinin özeti şöyleydi:

         “Tokatspor 28-05-2017 tarihinde kongreye gidiyor. Daha önce 25-05-2016 tarihinde yapılan (bizzat gözüyle görmüş biri olarak) kongre rezaletini tekrar yaşamamak ve bir sezon Tokatlılara eziyet çektirmemek için spora siyaseti bulaştırmadan, işi bilmeyen, spordan anlamayan, hatta hayatında spor yapmamış insanları bizim olsun düşüncesiyle yönetime sokmak için film fırıldak çevirmemeleri temennisiyle yazıma başlıyorum.

         Tokatspor üzerinden kendilerine etiket yapmaya çalışanlar var. Bu tip insanlar Tokatspor’a bir şey kazandırmadıkları gibi kulübe zararları olmuştur. Futbolcu alıyoruz diye 3. sınıf topçulara dünya kadar para ödenmiş, kulübün zarar etmesine sebebiyet vermişlerdir. Bu konuya bir son vermeli ve yönetimine futbolu bilen tecrübeli en az 3-4 kişi almalıdır.

 

         Bilinmelidir ki Tokatspor Tokat’ın en değerli markası ve Tokatlılarındır. Onun içindir ki emek vermeyi sevmeyen, kulübe gerektiğinde maddi katkıda bulunabilen veya katkı verecek kimseleri harekete geçirebilen, futboldan anlayan, dürüst, tecrübe sahibi, vizyonu olan yöneticilerden oluşmalıdır. Aksi halde belediye başkanı istiyor diye 2016’daki kongredeki rezilliği tekrar yaşarsak Tokatlılara ve Tokatspor’a yazık edersiniz. Bu işin partisi purtisi olmaz. Şucusu bucusu olmaz. Böyle düşünülmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Onun için yönetim Tokat sevdalısı deneyimli insanlardan oluşturulmalıdır. Bu vesile ile genel kurula H. Hüseyin Koç beyin listesi haricinde yönetime talip 2 liste daha olduğu bilgisi de kulağımıza gelmiştir. Vizyonu olan, alt yapıya önem veren, deneyimli, Tokatsporumuzun 50. yılı için hedefi ve projesi olan idarecilerin yönetime gelmesi dileğiyle tüm hemşerilerimize sevgi ve saygılarımla…”