TFF 1. Lige Çıkmanın Ödülü 7 MİLYON TL…
TFF 1. Lige Çıkmanın Ödülü 7 MİLYON TL…

TFF 1. Lige Çıkmanın Ödülü 7 MİLYON TL…

Ahh ah… Söze nereden başlasak bilmiyorum. Ama şurada abi kardeş, baba oğul, arkadaş, arkadaş sohbet ediyoruz. Samimice içimizi döküyoruz. O nedenle olduğu gibi doğal yazalım. Yok, abi yok. Olmaz. Bizden hiçbir şey olmaz. Böyle gelmiş böyle gider söylemlerini her yerde dile getiren insanlar galiba haklı çıkacaklar. Yanarız, yanarız da buna yanarız.

Peki, neden  bu talihsizliğe isyan etmeyiz. Ayağa kalkmayız. Yetti be. Yıllar gelip geçiyor. Bizden alt liglerde olanlar bir bir yanımıza gelip, bizi de geçip teker teker üst liglere tırmanıyor, oralarda hayat sürüyor. Peki, bizim suçumuz ne biz ne zaman üst liglerin sefasını süreceğiz diye haykıran haklı isyan sesleri her geçen gün artıyor.

Her sene 3–4 Milyon lira harcayıp, sezon boyu gereksiz gerilim ve sıkıntılar yaşayıp bunun neticesinde de zar zor ligde kalmayı şükür sayıp artık önümüzdeki senelere bakacağız demekten bir usanmadık gitti.

Dostlar. Gelin artık şu işe noktayı koyalım. Bu sezon Tokatspor’un diriliş yılı olsun. 1969’dan bu tarafa bu sevdayı yaşayan, deplasmandan deplasmana koşan şimdilerle 60’lı yaşları da aşan ve hayatta olan o ilk kuşağa dünya gözü ile kulüp tarihinin zirve noktası olacak TFF 1. Ligi gösterme ve onları mutlu etme adına bir şeyler yapalım. Hem onları mutlu edelim hem de bizler eğlenelim, coşalım. Kulübün 50. yılına yakışır şekilde destan yazalım.

Sabit gelir, sabit gelir, sabit gelir. Usandık artık. Ama bir türlü çıkar yol bulamadık. İş başa düştü. Kendi sabit gelirimizi kendimiz bulacağız. Nasıl mı? Tabii ki şampiyon olarak ve TFF 1. Lige çıkarak. Son 5 sezonun 4’ün de ölüp ölüp dirilmekten bıktık usandık. İnsan ya bir kere ölür ya da küllerinden doğar, inceldiği yerden kopar. Ben artık her sene 3–4 Milyon TL harcayıp ligde kalmaktansa biraz daha sıkıp 5–5,5 harcayıp bir kumar oynayıp direkt şampiyonluğa göz koyarım. Korku salarım. Uğraşırım.

Spor Toto 2.Liglerde Tokatspor’un yer aldığı grupta şampiyon Ankaragücü oldu. Tebrik ediyoruz. Ve bu şampiyonluğun ödülü olarak ne kazandı biliyor musunuz? Ben söyleyeyim. 1. Lige ayakbastı parası olarak yayın geliri ile birlikte 7 MİLYON TL. Yanlış duymadınız tam 7 Milyon TL kazandı. Bu paranın % 20’si hemen peşin olarak ödeniyor geriye kalan miktar ise sezon içerisinde aylara yayılarak 500 BİN liralık taksitler halinde ödeniyor.

Buyurun! Size hesap. Aklını kullan ey Tokatlı diyor. Sezon başı planlamanı güzelce yap. Bir işletme gibi tıkır tıkır dişlileri çalıştır sezon sonu 7 Milyonu kap, tarihine destan yaz, keyfine bak diyor.

Değerli Tokatspor kamuoyu. Gelin bu işi hep beraber çözelim. Tokat dedikodu memleketi diyenlere inat, Tokat’ın üstüne ölü toprağı serpilmiş diyenlere inat, Tokat’tan bir halt olmaz diyenlere inat ŞAMPİYON TOKATSPOR yazdırmak için kafa yoralım, kıvılcım çakalım, projeler ortaya koyalım ama gelin bu sezon bu işi sonuçlandıralım ve eşsiz bir zaferle taçlandıralım güzel olmaz mı?