Şahin’den 19 Mayıs mesajı
Şahin’den 19 Mayıs mesajı

Şahin’den 19 Mayıs mesajı

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tokat İl Başkanı Feramus Şahin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin mesajında, “19 Mayıs mazlum bir ulusun zulme ve eziyete karşı başkaldırısı ve gurur kaynağı olduğu kadar, dünyada ki tüm ezilmiş ve işgale uğramış milletlerin örnek aldığı asil bir direniş ve bağımsızlık hareketidir” dedi.

19 Mayıs 1919’un tarihi bir dönüm noktası olduğunu belirten Şahin mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemiz emperyalistler tarafından işgal edilerek parçalanmak istendiği, başkentin düşman askerleri tarafından kuşatıldığı; halkın çaresizlik içinde olduğu bir dönemde Samsun ufuklarından bir güneş doğuyor Mustafa Kemal 19 Mayıs 1919 da Samsun’a ayak basıyor. Ülkemizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini burada başlatıyor.

Kurtuluş Savaşımızın başlangıç günü olarak kabul edilen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 98. Yıldönümünü iktidar çevrelerinin her türlü baskılarına rağmen sevinç ve coşku ile kutluyoruz.

Şan ve şereflerle dolu tarihimizin dönüm noktası olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 98. Yıldönümü hepimize kutlu olsun.

19 Mayıs 1919 da Türk milletinin yeniden doğduğu kutlu bir gündür.

Ülkemizin durumunu bir yazgı olarak kabul ediyorlardı. Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan Mustafa Kemal 19 Mayıs 1919 da Samsun’dan başlayarak bütün ülkeye yayılan bir mücadele başlatmıştır. Vatanımızda hür ve bağımsız olarak yaşamak uğruna binlerce şehit verilerek yapılan milli mücadele ve ulusal bağımsızlık hareketinin başlangıcıdır 19 Mayıs.

Ulu önder Türk gençliğine güvendiğini her fırsatta dile getirmiştir. Onun için kurduğu Türkiye Cumhuriyetini Türk gençliğine emanet etmiştir.

Milletimiz Cumhuriyetin şanlı geçmişini bilerek onu koruyacaktır. İçten ve dıştan gelen bölücü ve yıkıcı tehlikelere karşı ulusumuz her zaman Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti korumuştur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs 1919’un 98. Yıldönümünde tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü anma ve Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutlar. Başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anar saygılarımı sunarım”