CHP’li Durmaz’dan19 Mayıs mesajı
CHP’li Durmaz’dan19 Mayıs mesajı

CHP’li Durmaz’dan19 Mayıs mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Durmaz mesajında: “Türk Ulusu, Atatürk'ün önderliğinde kenetlenerek kendi kaderine el koymuş, Ulusal Kurtuluş Savaşı ile var olma mücadelesi vermiştir.

19 Mayıs saltanata, hilafete ve emperyalizme karşı bir mücadele örneği olmuştur.

19 Mayıs 1919’da Samsundan doğan güneş bir bağımsızlık simgesi olarak ülkenin her karış toprağına yayılmıştır.

19 Mayıs hürriyetimizin, çağdaş Cumhuriyetin temel taşlarının atıldığı şanlı bir gündür.

Bu şanlı günün 98. Yılında Atatürk’ün vatan kadar kıymet verdiği Türk Gençliği; Bu ülkenin umudu sizlersiniz, bizler bu umuda sahip çıkmak gençlere aydınlık bir gelecek yaratmak için Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına kararlılıkla sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Ulusun birlik ve beraberliğine vurgu yapan, 19 Mayıs'ı bir doğum günü olarak nitelendiren Durmaz: “ 19 Mayıs bir ulusun birliğinden neler doğacağını göstermiştir.

Bugün Cumhuriyetle, laiklikle vedalaşmak isteyen zihniyete karşı en büyük güç, ulusun birlik ve beraberliğidir. 19 Mayıslar Cumhuriyetin tarihini silmek isteyenlere karşı daima yaşatılacaktır” dedi.

Durmaz, Mustafa Sabri Süsoy’u da unutmadı

Tokat için önemli bir isim olan Mustafa Sabri Süsoy’u da unutmayan Durmaz: “Bu mücadele gününde Tokat’ımızın değeri Piyade Yüzbaşı Mustafa Sabri Süsoy’da Bandırma vapurunda Atatürk’le birlikte Samsun’a çıkanlardandır. Tokatlı Yüzbaşı Süsoy’u Tokat adına ayrıca anıyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, o günden bu güne ülkenin bağımsızlığı için canlarını feda eden şehitlerimizi, gazilerimizi ve bize bağımsızlığımızı kazandıran Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını saygıyla anıyorum” dedi.