Yazarlarımız Okullu Okulsuz Okuyoruz için Pazar’daydı
Yazarlarımız Okullu Okulsuz Okuyoruz için Pazar’daydı

Yazarlarımız Okullu Okulsuz Okuyoruz için Pazar’daydı

Öğrencilere ‘günlük’ tavsiyesi

Gazetemiz yazarları Turan Yalçın, Ali Bal ve Mustafa Uçurum Pazar’da Pazar Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen ‘Okullu Okulsuz Okuyoruz’ projesi kapsamında gençlerle buluştu.

1986 yılı Pazar ilçesi (Ayşe Ak Seda Sayan Lisesi) mezunu olan işitme engelli yazarımız Turan Yalçın 1986 yılında ilçede ÖSS de ilçe 3’üncüsü olduğunu kitap okumayı yazmayı sevmesi sayesinde gelişen oğlunun 30 yıl aradan sonra çıtayı yükselterek YGS–2016 yılı Tokat İl 3’üncüsü olduğunu belirterek okumanın gelişmede önemini anlattı.

Pazarlı yazar Mustafa Uçurum’un günlük tutmanın öneminden bahsederek gençlere günlük tutmalarını tavsiye etti. Yazar Ali Bal ‘Oku’ emrinin 7’den 70’e hepimizin gerçekleştirmesi gerektiğini anlattı. Turan Yalçın güzel soru soranlara kalemler, okulda en çok okuyan 3 öğrenciye de sırayla Her Şey Seninle Başlar, Engelleri Aşanlar ve Recep Yazıcıoğlu’nun Liderlik Sırları kitabını hediye etti.

Program toplu fotoğraf çekimi ve imza etkinliği ile sona erdi.

Yazarlar kendilerini davet eden Pazar Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yazar Celaleddin Çınar’a ve hediyesi olan ‘Sıkılmayan Kurşunlar’ kitabı içinde teşekkür ettiler.

 

Yazar Turan Yalçın 30 yıl aradan sonra mezun olduğu okulda akraba ve arkadaşlarının çocukları ve torunları ile buluşmaktan, okuma sevgisini anlatmaktan çok mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.