Ballıca Mağarası’nda ilk defile
Ballıca Mağarası’nda ilk defile

Tokat Geleneksel El Sanatları Yavaş Moda Günleri ve Türkü Bayramı etkinlikleri kapsamında Ballıca Mağarasında defile düzenlendi.

            Defilede Şebnem Schaefer, Günay Musayeva ve profesyonel modeller, Tokat’ın geleneksel motifleri ve işlemelerinin yer aldığı kıyafetleri sergiledi.

            Organizasyonun koreografisini gerçekleştiren Serkan Duman, Türkiye genelinde yapılan tasarım yarışması ile Tokat’ın özel geleneksel kıyafetleri üzerine yapılmış özel tasarımlardan finale kalan 36 parçalık bir koleksiyon oluştuğunu belirterek, “22 tane tasarımcının final kıyafetleri burada Ballıca Mağarasında final defilelisi için hazırlandı. Şu an Türkiye’nin ünlü mankenlerinden Şebnem Schaefer, Günay Musayeva’nın da baş mankenliğini yaptığı organizasyonda koreografisini benim yaptığım, Gökhan Duman’ın ve mankenlerin yer aldığı özel bir defile hazırladık” dedi.  

            Ünlü manken Şebnem Schaefer Ballıca Mağarası’nın çok farklı ve büyüleyici bir mağara olduğunu belirterek, “Burada podyuma çıkmamız çok heyecan verici. Türkiye’de ve dünyada ilk defa böyle bir şey yapılıyor. Bir ilki yaşayacağız” şeklinde konuştu.

 

            Çok mutlu ve heyecanlı olduğunu ifade eden ünlü manken Günay Musayeva, ilk kez bir mağarada defile yapmanın çok güzel bir anı olduğunu söyledi.