Atletizmin parlayan yıldızı Davut Gürel
Atletizmin parlayan yıldızı Davut Gürel

İlimizin Atletizm branşında yetiştirdiği önemli yeteneklerinden Davut Gürel beraberlerinde Antrenörü Sedat Say ve Anadolu Gençlik Spor Kulübü Başkanı Abdullah Yılmaz ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Ziyaretlerinde İl Müdürü Cemil Çağlar’a açıklamalarda bulunan, Antrenör Sedat Say “27-28 Mayıs 2017 tarihinde Trabzon’da düzenlenen Okullar arası Yıldızlar Puanlı Atletizm Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsilen katılan sporcularımızdan Davut Gürel, Uzun Atlama ve Yüksek Atlama kategorilerinde yapmış olduğu bir birinden başarılı atlayışları ile ilimize iki adet bronz madalya kazandırdı. Şahsım ve sporcularım adına bizlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Tokat’ın Türk sporunda lokomotifi görevi üstlenen bir şehir olduğunu vurgulayan İl Müdürü Cemil Çağlar da bir konuşma yaptı. “Okullar arası Yıldızlar Puanlı Atletizm Türkiye Şampiyonasında en iyi şekilde mücadele ederek ilimize uzun atlama ve yüksek atlamada iki madalya kazandıran sporcumuz Davut Gürel’i, Antrenörü Sedat Sayı ve Kulüp Başkanı Abdullah Yılmaz’ı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.” dedi.