Gerekirse pankart açacaklar
Gerekirse pankart açacaklar

Geçen sezon Tokat’ımızı 3. Lig 2. Grup’ta başarıyla temsil eden ve ikinci ligin kapısından dönen Erbaaspor’da Kulüp Başkanı Bülent Uzun yeni dönem için aday olmayacağını duyururken, Teknik Direktör Ferruh Özgün de görevini bırakmıştı.

            Erbaaspor taraftarları, Erbaa Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Bülent Uzun’dan yeniden Başkanlığa aday olmasını isteyen çağrılarda bulunuyorlar. Erbaa’dan haberlerin takip edildiği www.habererbaa.com sitesi taraftarların Bülent Uzun için yaptığı çağrıya yer verdi. Oradaki haber şöyle oldu:

            Erbaaspor Kulübü Başkanı Bülent Uzun’un “yeniden aday olmayacağım” açıklamasından sonra başlayan kaosa taraftar el koydu.Uzun’un bırakma kararından sonra Erbaaspor Kulübü Başkanlığı için aday sıkıntısı yaşandı. Erbaaspor’daki bu belirsizliğe taraftar grupları tek tek açıklama yaparak tepki gösterdi. Eskaos, Mavi Kale G.O.P ve Erek 1947 yaptıkları açıklamalarla Başkan Uzun’a göreve devam mesajı verdi.
“BAŞKA ERBAASPOR YOK”

Başkan Uzun’un bırakma kararının kendilerini üzdüğünü belirten Eskaos taraftar grubu lideri Mesut Caner “20 yıl amatör kümede kalıp son 3 yılda sırasıyla amatör küme şampiyonu, Bölgesel Amatör Lig Şampiyonu olarak takımı profesyonel lige çıkan, 2’inci Lig için play-off finali oynayan bir takım düşünün. Bu büyük başarı için Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Yıldırım ve Erbaasporun başarısı için gecesini gündüzüne katan Kulüp Başkanımız Bülent Uzun’a çok teşekkür ediyoruz. Bizlere son 3 yılda büyük heyecanlar yaşatan bir Erbaaspor kurmuşlardır. Böyle başarılı bir ortam varken kulüp başkanımız Bülent Uzun’un kulüp bakanlığı görevini bırakmak istemesi bizleri üzmüştür. Bu kararın yeniden gözden geçirilmesini temenni ediyoruz. Daha 2’inci Lig var başkan, bu heyecanı bu taraftar yaşadı. Yarıda bırakmak olmaz. Bu takımın ve taraftarın dize ihtiyacı var. Başka Erbaaspor yok.”
ŞENTÜRK: “ERBAASPOR’UN KAZANIMLARI TEHLİKEDE”

Başkan Uzun’un bırakma kararıyla birlikte Erbaaspor’un iki yılda elde ettiği kazanımların tehlike altında olduğunu vurgulayan Mavi Kale taraftar grubu lideri Mesut Şentürk “Başkan Uzun 2014-2015 sezonunda amatör kümede zor durumlarda mücadele eden bu takımın başkanı oldu. 2 sezonda takımı alıp çeyrek asırlık 3’üncü Lig hasretini bitirdi. Erbaasporu Erbaa’nın kalbi olarak gören Belediye Başkanımız sayın Hüseyin Yıldırım ve Belediye Başkan yardımcımız, Kulüp Başkanımız Bülent Uzun bu takımın buralara gelmesi için ellerinden gelen gayreti fazlasıyla göstermişlerdir. Kulüp Başkanımız Bülent Uzun un bırakma kararı tüm sporseverleri üzdüğü gibi bizleri de üzdü. Mavi Kale olarak başkanın bırakma kararını yeniden gözden geçirmesini istiyoruz. Erbaaspor’un başarısını sürdürmesi adına başkanın bırakma kararından vazgeçmesini bekliyoruz. Erbaaspor’umuzun kısa sürede geldiği nokta gurur vericidir. İlçemizin tanıtımı açısından Erbaaspor’un yeri tartışılmazdır. Bırakma kararının arkasından yaşanan boşluk bizlere göstermiştir ki Erbaaspor’un bu kazanımları tehlikededir. Daha tecrübeli daha sağlam adımlarla ilerlerken başkanımızın bırakma kararı bizleri hayli olumsuz etkilemiştir. Erbaaspor Erbaa’nın sembolüdür. Ve bu sembolü en yükseklere çıkaran kişilere saygı göstermek ve yardımcı olmak hepimizin görevidir.” diye konuştu.
"GEREKİRSE PANKART AÇARIZ"

GOP taraftar grubu adına açıklama yapan Mesut Bütün şöyle konuştu: "Başkanın başarılı grafiği ortada. Erbaaspor'un konumu herkes tarafından görülüyor. 2 sezonda takım 2'inci ligin kapısına dayandı. Bizim Başkana desteğimiz her zaman devam edecek. Başkanın bırakma kararını gözden geçirmesini bekliyoruz. Gerekirse Erbaa Belediyesinin önüne gelip pankart açmayı bile düşünüyorduk. İnşallah her şey Erbaa'mız için güzel olur. GOP her zaman Erbaaspor'un yanında olmayı sürdürecek."

İstanbul’da yaşayan Erbaalıların kurduğu Erek 1947’nin Başkanın bırakma kararından rahatsız olduğunu kaydeden Siyamı Temiz “Biz başkanımızın bırakma kararından rahatsızız. Kendisiyle bu kararın ardından bizzat görüşme fırsatımız olmadı. Ama bu takımın iki yılda geldiği nokta ortada. Biz taraftarlar olarak kendisinin takımın başında kalmasını arzu ediyoruz. Gerekirse ikna için İstanbul’dan kalkıp gelmeyi ve ikna için çaba sarf etmeyi düşünüyoruz. Hüseyin Yıldırım ve Bülent Uzun başkana her zaman desteğimiz sürecek.” dedi. (Kaynak: http://www.habererbaa.com/erbaa/taraftardan-baskan-uzuna-geri-don-cagrisi-h2328.html