Gençlik Merkezlerinde Ramazan coşkusu
Gençlik Merkezlerinde Ramazan coşkusu

Gençlik Merkezlerinde Ramazan coşkusu

“Gençlik Merkezimizde Sen Varsın”

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 81 ilde “Merkezimde Ramazan” sloganı ile başlattığı Ramazan ayı etkinlikleri Tokat İl merkez ve İlçe Gençlik Merkezlerinde de gençlerimizin yoğun katılımları ile devam ediyor.

Tokat Merkez ve İlçe Gençlik Merkezleri koordinesinde hazırlanan programlarla gençlik iftarda buluştu. Gençlik Merkezi tarafından merkezde Ramazan etkinlikleri kapsamında iftar yemeği programı gerçekleştirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Şube Müdürleri Ömer Besler, Celal Yurdakul, Gençlik Merkezi Müdürü Kazım Elmas, Gençlik Merkezi Koordinatör Müdürü Erol Öktem, Gençlik Merkezi Liderleri ve gönüllü gençler bir araya geldi. 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda ülkenin birliğinin, huzurunun bozulmaması ve tüm şehitlerimiz ve Dünya'daki mazlum ve mağdur olan kardeşlerimiz için dualar edildi. Şiir, ney ve ilahi dinletisi ile devam eden iftar programı akşam namazı ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilerek sona erdi.

Gençlik Merkezinin yaptığı faaliyetlere dair kurumun resmi sitesinde yer bulan bilgiler şöyle oldu:
Ramazan Paylaşmaktır

Gençlik Merkezimiz olarak gönüllü gençlerimizle birlikte ramazan paylaşmaktır diyerek iftarımızı öğrenci evindeki kardeşlerimizle birlikte açtık. İftar sonrası Ramazan ayının iklimiyle ilgili gençlerimizle yapılan sohbette paylaşmanın öneminden bahsedilerek, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Gençlik Merkezlerimiz faaliyetleri hakkında bilgilendirmeler yaptık.
İhtiyaç Sahiplerine Ulaştık 

Gençlik Merkezi olarak gönüllü gençlerimizle birlikte ihtiyaç sahibi evlerimize gıda yardımlarında bulunduk.

Ramazanda yardımlaşmanın önemini vurguladığımız bugünde yardım alan ailemiz kadar onlara yardımda bulunan gençlerimiz de aynı mutluluğu paylaştılar.
Gençlik Merkezlerimizde Sahur Bereketi

Gençlik Merkezlerimizde gönüllü gençlerimiz ve personellerimizle birlikte paylaşmanın vermiş olduğu mutlulukla sahur programlarımızda bir araya geldik.

Gençlerimizin yoğun ilgi gösterdiği Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz Ramazan Ayı etkinliklerimizden Sahur programımız;

Gençlerimizin beğeni ile takip ettiği Geleneksel Hacivat Karagöz gölge oyunu ile başlamış, devamında sahur yapıldıktan sonra gönüllü gençlerimizle birlikte sabah namazı kılınarak eller semaya açarak dualar edildi.
Sportif Etkinlikler

Tokat Gençlik Merkezi olarak gönüllü gençlerimizle sahur öncesi merkezimizde buluştuk.

Mehmet Akif İnan spor salonumuzda basketbol, badminton, masa tenisi ve dart etkinliklerimizin devamına gençlik merkezimiz bahçesinde çay eşliğinde ramazan sohbeti yaptık.

 

Ramazan ayı boyunca etkinliklerimizin devam edeceğini bildiriyor bizimle paylaşmanın mutluluğuna ortak olmak isteyen tüm gençlerimizi merkezlerimize bekliyoruz. (Kaynak:Gençlik Hizmetleri ve Spor Kurumu Resmi sitesi)”