Zile Belediyesi’nden şehitlerimiz anısına iftar
Zile Belediyesi’nden şehitlerimiz anısına iftar

Zile Belediyesi’nden

şehitlerimiz anısına iftar

Zile Belediyesi tarafından başta şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın ve tüm şehitlerimiz anısına iftar yemeği verdi. İftar yemeğine ilçedeki şehit ve engelli aileleri katıldı.

Dericioğlu restoranda verilen iftar yemeğine Tokat Milletvekili Celil Göçer, İlçe Kaymakamı Adnan Tezcan, Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Garnizon Komutanı Hüseyin Direk, AK Parti Zile İlçe Başkanı Akif Seçkin, İlçe Müftüsü İdris Özarslan, Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Himmet Atakol, ilçe protokolü, şehit ve gazi aileleriyle engelli aileleri katıldı.

Belediye Başkanı Lütfi Vidinel yaptığı konuşmada; “Rahmet, bereket, mağfiret ve cehennemden kurtuluş ayı olan ramazan ayını hep birlikte idrak ediyoruz. Ramazan gelmeden önce dualarımız ramazana ulaşmaktı. Beden olarak hepimiz ramazan'a ulaştık ama ruh olarak ulaştık mı bunun muhasebesini iyi yapmamız gerekiyor. Dedikodudan, fitneden, zandan, kötü niyetlerden kendimizi arındırmamız gerekiyor. İnşallah feyzinden ve bereketinden istifade edenlerden oluruz. Din ve vatan uğruna canını seve, seve veren başta Tümgeneral Aydoğan Aydın ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu iftar yemeğinde şehit ailelerimizle bir arada bulunmaktan büyük bir onur duyuyoruz.” Dedi.

 

Tokat Milletvekili Celil Göçer ise, “Şehit ve engelli aileleriyle birlikte iftar açmanın onurunu yaşıyorum. Tüm şehitlerimizi Allahtan rahmet ve mağfiret diliyorum. Bu vatan ve bizler şehitlerimize çok şey borçluyuz.  Rabbim ramazan ayının birlik ve beraberliğimizi daim etmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı.