Vicdan Hareketinde olağanüstü genel kurul yapıldı
Vicdan Hareketinde olağanüstü genel kurul yapıldı

Vicdan Hareketinde olağanüstü genel kurul yapıldı

Yeni Vicdan Yönetimi

Vicdan Hareketi Derneği'nin yönetim kurulu değişimi gündemli olağanüstü genel kurulu, Tokat Kent Konseyi'nde yapıldı. Genel kurulda divan heyetinin oluşturulmasının ardından, heyete Mahmut Delen imzası ile ulaşan kurul önerileri değerlendirildi. Sunulan kurullar, dernek üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler kısmında yeniden Genel Başkanlığa seçilen Mahmut Delen, derneğin 1 Temmuz itibari ile yeni yerine taşınacağını belirtti. Delen’in konuşmasında öne çıkan bazı başlıklar şöyleydi:

“Biz kendi gücümüz ve sesimizle iş yapmaya talibiz. Burada bulunmamızın bir sebebi var. Biz sırtımızı hiçbir yere dayamıyoruz, biz bir duruş hareketiyiz. Bu olağanüstü genel kurul ile oluşan listelerimiz, 2018 Nisan ayına kadar hizmet verecek. Her zaman söylediğim gibi, "bu işi daha iyi yaparım" diyen kim varsa, yönetim kurulu listesiyle birlikte yeni bir olağanüstü genel kurul talebinde bulunabilir. Derneğimizde denetim ve yönetim kurulları değişir. Ben de dahil olmak üzere dernekteki mevkilerimiz her zaman değişebilir. "Başkanlığı yapabilir mi?" diye düşündüğüm arkadaşlarım oldu. Kendileri teklifi kabul etselerdi, başkan ben olmayacaktım. Daha iyi yapabilecek biri varsa, burası tekliflere her zaman açıktır; siz de açık olmalısınız. Burası lider merkezli bir yapı değil ve asla olmamalı. Bunu dün söyledim, bugün de söylüyorum ve yarın da söyleyeceğim. Eğer listeden çıktığı için, listelerde olmadığı için küsecek arkadaşımız varsa, zaten o listelere girmemelidir. Herkes, her konumda olabilir. Bu yapının itibarını koruyarak, birbirimize karşı muhabbetle bakmaya devam edersek, görevleri değişerek ilişkilerimizi sürdürürsek, zaten Tokat’ta sivil toplumculuk konusunda devrim bu olmuş olacak. Kimse kimseye küsmeden görevlerine devam ederse, devrim bu olmuş olacak.

Bu yeni dönemde bir takım farklılıklar olacak. Eğitim, kültür ve fikir konularını merkeze alıyoruz. Ancak cuma günleri yaptığımız rutin faaliyetleri durduracağız. Daha çok sahada yapılabilecek ve kitlelere hitap edebilecek etkinlikler planlıyoruz."

Konuşmasının sonunda, yakın zamanda gerçekleştirilmesi planlanan çalışmaları genel kurula anlatan Başkan Delen, sözlerine bu duruşa destek veren katılımcılara teşekkür ederek son verdi.

Vicdan Hareketi'nin yeni yönetim ve denetim kurulu ise şu şekilde oluştu:

YÖNETİM KURULU

Ahmet Otman

Eray Baysa

Mahmut Delen

Mustafa Koç

Tuba Ceylan

Yasin Köse

Yavuz Acungil

Denetim Kurulu

Çağatay Alan

İbrahim Demir

 

Sema Güneş