MÜHİM BİR YATIRIM
MÜHİM BİR YATIRIM

Tokat Mühimmat Sanayi A.Ş. (TOMSAŞ) savunma sanayi için 100 milyon dolarlık yatırım yapacak

MÜHİM BİR YATIRIM

200 kişiye istihdam sağlayacak yatırımın 2018 yılında üretime geçmesi planlanıyor

Tokat Milletvekili Celil Göçer bu mühim yatırım için öncü oluyor

100 milyon doları aşacak tutardaki yatırım ile 3 adet fabrikada yüksek ve modern teknolojiye dayalı TAPALI MÜHİMMAT ile diğer çeşitli çaplardaki mühimmat ve savunma malzemelerinin yüzde 100 yerli üretimi gerçekleştirilecek ve 200 KİŞİYE İSTİHDAM sağlanacak.

Tokatlının heyecan duyacağı bir gelişme yaşanıyor. Turhal ilçemize bağlı Şenyurt Beldesi sınırları içerisinde eski Asarcık mevkiinde 361 dönüm arazi üzerine 3 adet fabrika kurulması için karar alındı. Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer, yatırımı yapacak firmanın yetkilileri ile dün sabah Şenyurt beldesinde bir araya geldi. Şenyurt Belediye Başkanı C. Ünal Arslan son derece mühim yatırımın beldesinde yapılacak olmasının mutluluğu ile konuklarını karşıladı.

TOMSAŞ KURULDU

            Tokat’ımıza yatırım için karar alan firma İstanbul merkezli KESKİN HOLDİNG ile DETRONİC firmasının ortaklığıyla kurulan TOKAT MÜHİMMAT SANAYİ A.Ş. (TOMSAŞ) firmasıydı. Savunma Sanayi Müsteşarlığının destekleriyle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve bilhassa Deniz Kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu ve ithal olarak getirtilen yüksek ve modern teknolojiye dayalı tapalı mühimmat ile diğer çeşitli çaplardaki mühimmat ve savunma malzemelerinin yüzde 100 yerli üretimini gerçekleştirmek üzere Şenyurt’ta 3 adet fabrika kurulacak.

            TOMSAŞ’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Keskin’i temsilen KESKİN Holding İcra Kurulu Başkanı Cem Bora Kalaycıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nahit Reha Yanç, Şirket ortaklarından Can Başar dün Tokat’a geldiler. Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer, Tokat Valiliği Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Halil İbrahim Yüksel, OKA İl Temsilcisi Mehlika Dicle, Şenyurt Belediye Başkanı C. Ünal Arslan Tokat’a gelen yatırımcılarla birlikte eski Asarcık mevkiindeki 361 dönümlük araziyi gezdiler.

100 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

            Silahlı Kuvvetlerden bilhassa Deniz Kuvvetlerinin ihtiyaçlarının yerli üretim olarak karşılanarak döviz tasarrufu, dost ve müttefik ülkelere ihraç edilmesi suretiyle de ülkemize döviz girdisi sağlamak üzere yola çıkıldığı vurgulandı. Tokat’ımızın bir savunma sanayi üretim üssü haline gelmesine öncülük etmek amacıyla Tokat, Turhal-Şenyurt mevkiinde yaklaşık 100 milyon doları aşkın tutarındaki bir yatırımla kurulacak 3 adet fabrika için bilgilendirmelerde bulunuldu. Fabrikalarda yüksek ve modern teknolojiye dayalı tapalı mühimmat ile diğer çeşitli çaplardaki mühimmat ve savunma malzemelerinin yüzde 100 yerli üretiminin gerçekleştirileceği ve 200 kişiye istihdam sağlanacağı kaydedildi.

**

Foto altı… Şenyurt’un mutlu günü… Şenyurt Belediye Başkanı C. Ünal Arslan beldesine yapılacak yatırımın mutluluğu ile firma yetkililerini arazi konusunda bilgilendirirken öncü olan Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer şahsında emeği olan herkese teşekkürlerini dile getirdi.