Niksar'da mahalle iftarları devam ediyor
Niksar'da mahalle iftarları devam ediyor

Ramazan ayının manevi coşkusunu vatandaşlarla birlikte yaşamaya, onların heyecanına ortak olmaya özen gösteren Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Bahçelievler mahallesinde düzenlenen iftar yemeğinde vatandaşlarla birlikte orucunu açtı.

            Bahçelievler Mahallesi sakinleri tarafından düzenlenen iftar yemeğinde vatandaşlarla birlikte orucunu açan Belediye Başkanı Özdilek Özcan, bu tür organizasyonların, başta komşuluk olmak üzere, toplumda dayanışma ve kardeşlik duygularını pekiştirdiğini söyledi.

            Her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği için Muhammet Yılmaz ve mahalle sakinlerine teşekkür eden Başkan Özcan, “Bizler, yaptığımız sohbetlerde sık sık eski ramazanları konuşuruz, onların özlemini çekeriz. Bu gün burada, bizim o özlemini duyduğumuz eski ramazanları, Bahçelievler Mahallemizde yaşatıyor olduğunu görmek çok güzel bir duygu. Eşini, dostunu, komşusunu, tüm mahalleyi aynı sofra etrafında bir araya getiriyor. Bizler, ramazan ayının coşkusunu, manevi hazzını, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Mahalle iftarları da bu geleneğin yaşatıldığı en güzel organizasyonlar. Allah hayırlarını kabul etsin” diye konuştu.

“BAHÇELİEVLER MAHALLESİNE İLKOKUL YAPILACAK”

            Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Bahçelievler Mahallesinin nüfus yoğunluğuna sahip en büyük mahalle haline geldiğini belirterek; “Mahallemiz ilçemizin en büyük mahallesi konumuna geldi. Biliyoruz ki bu mahallemizde en büyük sorun okul. Hemşehrilerimiz bu konuda bizlere talepte buluyorlar. Bizlerde Ak Parti İlçe Başkanımız Mustafa Eraslan kardeşimiz ile birlikte Ankara ziyaretlerimizde vekillerimize sunmuştuk. Şükürler olsun okulumuz yatırım programına alındı. İnşallah kısa sürede yapımına başlanacak. Mahallemize hayırlı olsun. Bu konuda bizlere yol açan Tokat Milletvekillerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

 

            Bahçelievler mahalle iftarına Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve eşi Mukadder Özcan’ın yanı sıra, AK Parti Niksar İlçe Başkanı Mustafa Eraslan ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Gülten Ayazlı ve yönetim kurulu üyeleri ile davetliler katıldı.