KİM ZENGİN, KİM FAKİR?
KİM ZENGİN, KİM FAKİR?

Günlerden bir gün zengin baba oğlunu köye götürdü. Amacı insanların ne kadar fakir olabileceklerini oğluna göstermekti! Fakir bir ailenin evinde iki gün geçirdiler. Köyden oturdukları kente dönerken baba oğluna sordu: "İnsanların ne kadar fakir olabildiklerini gördün mü?"
"Evet" 
"Ne öğrendin peki?" 
"Şunu öğrendim:Bizim, evde bir köpeğimiz var, onlarınsa üç. Bizim bahçede çok büyük bir havuzumuz var, onlarınsa sonu olmayan dereleri. Bizim birkaç halımız var, onlarınsa yemyeşil, göz alabildiğince uzanan çimenleri. Bizim görüş alanımız karşıdaki apartmana kadar, onlarsa bütün bir ufku görüyorlar." Oğlu sözünü bitirdiğinde babası söyleyecek bir şey bulamadı. Oğlu ekledi: "Teşekkürler baba, ne kadar fakir olduğumuzu gösterdiğin için!"

**

BOYAMA

Son yıllarda yetişkinler için boyama kitapları modası başladı. Kitapçılarda envai çeşidi var bunların. İlk gördüğümde aklıma “Uçurtma Avcısı” kitabındaki şu söz aklıma gelmişti:

"Çocuklar boyama kitabı değildir, onları en sevdiğin renge boyayamazsın."

Dostlar.. İstediğimiz biçimlere sokacağız diye çocuklarımıza eziyet etmeyelim. Bakın işte ne güzel kitaplar yapmışlar bizlere. Alalım onları boyayalım. İstediğimiz, sevdiğimiz her türlü rengi de kullanabiliriz hem.