Tokat MTAL Afrika/Çad mesleki teknik  eğitimi iyileştirmede iş başında
Tokat MTAL Afrika/Çad mesleki teknik eğitimi iyileştirmede iş başında

Tokat MTAL Afrika/Çad mesleki teknik

eğitimi iyileştirmede iş başında

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Başkanlığı (TİKA) işbirliğinde yürütülen çalışmalar kapsamında, Afrika Çad Cumhuriyeti Encemine Şehrinde uygulanması planlanan Mesleki Eğitim Projesi faaliyetlerinin birincisi 13/18 Haziran 2017 tarihleri arasında Encemine’de gerçekleşecek.

            Bu çerçevede Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alan Şefi Ali Kemal Sataner  ve  Motorlu Araçlar Teknolojisi Atölye Şefi Yücel Polat 13/ 18 Haziran 2017 tarihleri arsında Çad Encemine’de görevlendirildi.

            Okul Müdürü Şaban Ceylan hareketlilik öncesi yapılan son toplantıda “Mesleki Eğitimin geliştirilmesi, mesleki rehberlik hizmetlerinin iyileştirilmesi ve Hayat Boyu Eğitim konularında etkin ve başarılı uygulamalarımızın ardından bunlarla ilgili bilgi ve deneyimlerimizin paylaşılması,  artan mesleki deneyimlerimize birde Türkiye/Çad ülkelerinin işbirliği ile yeni bir bakış açısının ilave edilmesi önerilen projenin amaçlarıdır. Öğretmenlerimize bu uzun soluklu görevde başarılar dilerim” dedi.

 

            İlk hareketlilikle elde edilen SWOT analizleri dahilinde proje mesleki konu içerikleri belirlenecek. Proje içeriği ve yapılan analizler ilave projelerin yapılmasına imkan sağlayacak. Öğrencilerin karşılıklı olarak staj yapma imkanı ile öğretmen hareketliliğinin yer alacağı bu çalışmada eğitimciler yeni deney setlerinin geliştirilmesi ve uygulamalı mesleki eğitim yöntemlerinin Çad Mesleki eğitimine aktarılması konusunda fayda sağlayacak.