TOKAT  İHH 800 aileye ramazan kumanyası dağıttı
TOKAT İHH 800 aileye ramazan kumanyası dağıttı

TOKAT  İHH 800 aileye ramazan kumanyası dağıttı

Tokat  İHH 800 adet “Ramazan Gıda Kumanya Paketi” ile 200 adet “Ramazan Çocuk Paketi” dağıtımını gerçekleştirdi.

            İHH İnsani Yardım Vakfı, kuruluşunun 25’inci yılında Ramazan 2017 çalışmalarına “Sizi Bekliyorlar” sloganıyla çerçevesinde 104 ülkede ve Türkiye’de 81 il ve ilçe merkezinde yardım faaliyetlerine devam ediyor. Yardım faaliyetleri kapsamında Tokat'ta 800 adet “Ramazan Gıda Kumanya Paketi” ile 200 adet “Ramazan Çocuk Paketi” dağıtımı gerçekleştirildi.

            Ramazan Gıda Kumanya Paketi ve Ramazan Çocuk Paketinde gıda, temizlik, tekstil, çocuklara özel çikolata, oyuncak ve bayramlık elbise bulunmaktadır.

            Tokat İHH Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Çağlar Kumanya Dağıtımı ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

            "Ramazan Ayı Birbirimizin Halinden Anlama Ayıdır Tokat İHH Derneği olarak ramazan ayından önce İlimizde yardıma muhtaç ailelerimizin tespitini yaptık ve kumanyalar bizzat ekibimiz tarafından evlere teslim edildi.

            Ramazan ayının tüm dünyada olduğu gibi ilimizde de birbirimizi anlamaya ve birbirimizin dertlerini paylaşmaya vesile olmasını umuyoruz. Bu anlayışla aileleri ziyaret ettik, onların dertlerini dinledik ve çocukları sevindirdik. Dağıtılan 800 kumanyaların yetim ailesi,mülteci ailelere, ihtiyaç sahibi ailelere ve ilçelerdeki tespit ettiğimiz yetim, muhtaç ailelere dağıtıldı.

KUMANYA DAĞITIMINDA HİÇ BİR AYRIM GÖZETMEDİK

            Ramazan ayında indirilen Yüce Kitabımız Kuran’da Rabbimiz bizlere akrabaya, muhtaçlara, yetimlere yardım etmeyi, verdiği nimetleri kendi yolunda harcanmayı, yeryüzünde iyiliği yaymayı ve kötülüklere karşı mücadele etmeyi emretmektedir.

            Rabbimiz Kuran-ı Kerimde Hucurat Suresinin 13. ayetinde:'Ey insanlar! Şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışasınız diye sizi boylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerli olanınız, O'na karşı gelmekten en çok sakınanınızdır. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hakkıyla haberdâr olandır.' diye buyuruyor. Dinimizin bize verdiği bu bilinçle yardım kumanya paketlerini ilimizde bulunan yetim, muhtaç ve mülteci ailelerimize hiçbir ayrım gözetmeksizin dağıttık.

BU RAMAZANDA MAZLUM KARDEŞLERİMİZİ UNUTMAYALIM

            Tokat İHH Derneği olarak Kur’an’da bize verilen bu emirleri yerine getirmek, bu Kuranı değerlerin tüm dünyada ve toplumumuzda yaygınlaşması için Ramazan ayında çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bu etkinlikler çerçevesinde 15 Ramazan “Dünya Yetimler Gününde” ilimizdeki tespit ettiğimiz 500 yetim ve muhtaç aile çocuklarımıza bayramlık elbise yardımı yapacağız.

İFTARLARIMIZI MAHALLELERDE YAPIYORUZ

 

            İHH Gönüllülerimiz  yemeklerini hazırlayıp mülteci, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerle yapıyoruz.Birlikte iftar yapıp ailenin temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.Şuana kadar 100 aile ile birlikte iftar yaptık."