"Kadına şiddete dur diyelim"

"Kadına şiddete dur diyelim"

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

            Valilik Toplantı Salonu’nda, Vali Yardımcısı Mehmet Sülün başkanlığında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir ve paydaş kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı, gündem maddelerinin okunması ile başladı.

            Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Yardımcısı Mehmet Sülün, her konuda olduğu gibi kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve yok edilmesi konusunda tüm paydaş kurumların ortak hareket etmesi ve bu konunun toplumun tüm kesimlerine anlatılarak çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

            İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Üstçavuş Ayşe Dalgıç ise yaptığı sunumda, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda İl Jandarma Komutanlığı olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

            Toplantıda ayrıca, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görevli Sosyolog Ayşe Betül Tanrıverdi tarafından “Erken Yaşta Evlilik” konulu sunum gerçekleştirildi. Tanrıverdi sunumunda, erken yaşta evliliğin çocuklar ve toplum üzerinde oluşturmuş olduğu olumsuz etkilere vurgu yaptı.

            Kadın Konukevi’nde görevli Psikolog Büşra Kuzucuoğlu ise, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı’nın tanıtımını gerçekleştirdi.

 

            Toplantı, gündem maddelerinin değerlendirilmesi ve yeni gündem maddelerinin görüşülmesi ile sona erdi.