“Tuna’ya Doğru Gaziosmanpaşa”
“Tuna’ya Doğru Gaziosmanpaşa”

“Tuna’ya Doğru Gaziosmanpaşa”

Yazar Mehmet Emin Ulu’nun yeni romanı çıktı

Tokat’ımızın kıymetli yazarlarından Mehmet Emin Ulu yeni bir romanı ile okurlarını buluşturdu. Eşik yayınları, Mehmet Emin Ulu’nun “Tuna’ya Doğru Gazi Osman Paşa” adlı romanını çıkardı. İlk baskısı 4 bin adet olarak piyasaya 19 liradan sürülüyor. İnternet ortamında siparişi pek yakında verilebilecek.

            Yazar Mehmet Emin Ulu, yayın evinin yazar için ayırdığı kitaplarını Tokat’ta okurları için imzalıyor. Bu kapsamda dün de Gazetemizi ziyaret etti.

            Yeni çıkan kitabı hakkında Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Fatih Kılıç ile sohbet eden yazar Mehmet Emin Ulu kitabına dair hissiyatını dile getirirken “şimdiye kadar pek çok kitap yazdım, pek çok roman gündeme geldi. Halâ dağarcığımda yazılmış, basılacak roman var. Ama hiçbirisi Tuna’ya Doğru kadar benim ruhumu, gönül Dünyamı, aklımı, beynimi çelip içimde fırtınalar koparacak bir konuya gelmedi. Bu kitabi ne zaman okusam ne zaman içine girsem ne zaman bir cümlesini okusam hep kendimi Tuna boylarında, Osmanlının tarihi dokusunda, oradan göçen oradan kopan, orada ölen, şehit düşen çoluk çocuk, koca bir Osmanlı tarihi gözümün önüne gelir. Ve her zaman hayıflanırım neden, neden? Diye. Anlıyorum, şimdi çok daha iyi anlıyorum, biz bir büyük davadan elimizi çektik. Burada bir zafiyete uğradık. Yanı Kur-an’dan elimizi çektik ve tarihten de pek çok yerden de elimiz çekildi. Biz ne zaman yeniden Kur-an’a tıpkı Resulullah Efendimizin dediği gibi sımsıkı sarılırsak yine o topraklar bizim, yine bu Dünya bizim, Kızıl Elmamız bizim. Erişilmez bir ufkumuz, erişilmezimiz o Kızıl Elma duygusunu ben bu kitabımda nakış nakış işledim. İnşallah okuyanlara da tesir eder, etkiler.” İfadelerini kullandı.

 

Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fatih Kılıç da biri kendisine biri gazeteye olmak üzere iki adet kitabı aldı. "Ak tolgalı beylerbeyi haykırdı, ilerle! Bir yaz günü geçtik Tuna'dan kafilelerle" diyen değerli hemşehrimiz, yazarımız Mehmet Emin Ulu'nun TUNA'YA DOĞRU Gazi Osman Paşa kitabını aldık. Emin hocamızın gönül dünyamızı hislendiren üslubuyla ortaya çıkardığı böylesi güzel bir roman ile en kısa zaman diliminde okuyup bitirebilmek ümidiyle kitaplığımızı kıymetlendirdik.” İfadeleriyle kitabın çıktığını sosyal mecrada paylaşan gazeteci Fatih Kılıç “Cenab-ı Allah hayırlı uğurlu kılsın, nice yeni baskılara vesile olsun.” diye temennide bulundu.