Göç İdaresi’nden iftarda anlamlı buluşma
Göç İdaresi’nden iftarda anlamlı buluşma

Tokat Belediyesi ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü iş birliği ile Tokat’ta yaşayan geçici ve Uluslar arası Koruma Sahiplerine iftar verildi. Irak’ta aynı sokağı paylaşamayan geçler iftar organizasyonunda bir ekmeği paylaştılar.

Tokat Belediyesi Ramazan Ayında en anlamlı iftar organizasyonlarından birine imza attı. Tokat belediyesi, İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün teklifi ile ilimizde yaşayan yabancıları dev iftar organizasyonunda buluşturdu. İftara İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Tokat Belediyesi yetkilileri yanı sıra bin 500 üzerinde davetli katıldı.

İl Göç idaresi’nin daveti ile on bir (11) ayrı ülkeden gelen binlerce sığınmacı, iftar topunu ve ezan-ı Muhammedi’yi büyük bir huşu ile bekledi. İftarlar açıldı, inananların dillere renklere bakmadan kardeş olduğu gerçeği Tokat semalarına yazıldı. Yemeği müteakip misafirlerin arasına girerek onlarla tek, tek ilgilenen İl Göç İdaresi Müdürü İdris Coşkun, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na ve Başkan Yardımcısı Selehattin Kelemci’ye ve katılımcılara teşekkür etti. Coşkun, “Bu gün Katar’a kirli pençelerini uzatan emperyalist batı, dün Afganistan’a, Irak’a yakın zamanda Suriye’ye uzatmıştı. Kısmen başarılı olmaları silah ve ekonomik güçlerine bağlanabilir. Birçok neden öne sürülebilir ama en büyük etken emin olun, birlik ve beraberliğimizin olmayışıdır. Akif diyor ya, ‘Girmeden tefrika bir millete düşman giremez! Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez’ bu mübarek günde bizi bir araya getiren Rabbimize Hamd olsun.  Müslüman coğrafya huzur ve sükûn bulsun. Siz de bize dua edin” dedi.

İftar programı yapılan dualarla sona erdi.