Kazaya davetiye çıkaran yol
Kazaya davetiye çıkaran yol

Tokat’ımızda trafik başlı başına bir sorun olarak karşımıza çıkarken, yeni açılan yolların kesişme ve kavşak noktalarında kör noktalar olan yerler de oluyor.

            Gazeteci Fatih Kılıç önceki gün Yeşilırmak Mahallesi Hz. Ali Cami arkasında yeni açılan yolun, DSİ arkasındaki yolla kesişme yerini gündeme getirdi. “Hz. Ali Camii yanından yeni açılan yolun, DSİ arkasından gelen yol ile buluştuğu noktada kısa zaman dilimi içinde ortaya çıkan bir görüntü... Allah göstermesin lakin kazaya davetiye çıkaran bir halde. İkaz levhaları var ama sıkıntılı bir yer... O bölgeye dikkat lütfen...” sözleriyle kamuoyuna yansıttı.

            Söz konusu paylaşım vatandaşlarımızın da dikkatini çekti ve sigortacı Halil Kaya’nın “Benim en çok hasar aldığım yerlerden birisi.” Diye vurgulaması ile sorun perçinlendi. Vatandaşlarımızın geçtiği yorumlardan bir kısmı şöyle oldu:

            *Ben günde en az 20 defa geçiyorum o yoldan, her geçtiğimde bu görüntüyle karşılaşıyorum, yolu bilmeyenler kaza yapıyor zaten. (Mehmet Eryılmaz)

            * Daha dün gece yaralamalı kaza oldu. (Mustafa Koç)

* Benim en çok hasar aldığım yerlerden birisi. (Halil Kaya)

* Evet bu yol çok tehlikeli iyi bir konuya temas etmiş Fatih bey, üstelik orada park eden araçlar biraz abartılı şekilde park ediyorlar. (Mehmet Akif Havuk)

* Geçen hafta bizzat gözümün önünde kazaya ramak kalmıştı. (Mustafa Fırat)

* Bu yerin trafik açısından tehlikeli olduğunu tespit edip haber yapmanız iyi olmuş.

 

Tabii böyle ne şiş yansın ne kebap nevinden "uyarılar" yerine ciddi eleştiriler gelirse basın adına daha faydalı bir iş yapılmış olacağı kanaatindeyim. Mesela buradaki trafik yoğunluğunun sebebinin 1 m yolu genişletmek adına üstelik üstteki kanal yolunu harcamak pahasına olduğunun dile getirilmesi gerekir. Ayrıca şehrin önemli arteri olan bir yolun gece mesaisi vermemek için yalnız sabahları çalışarak, günlerdir insanlara Çin işkencesi çektirmenin sebebinin de sorulması gerekir diye düşünüyorum. (Alparslan Akyüz)