Vali Can Turhal'daki  şehit ailelerini ziyaret etti
Vali Can Turhal'daki şehit ailelerini ziyaret etti

Vali Cevdet Can, Ramazan ayı dolayısıyla Turhal’da şehit ailelerini ziyaret etti.

            İlk ziyaretini, 2015 yılında Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Yasin Gencer’in baba ocağına gerçekleştiren Vali Can, şehidimizin babası Ali Gencer ve annesi Fatma Gencer ile bir süre sohbet etti. Ziyaretin sonunda, şehidimizin annesi Fatma Gencer'in oğlunun hatırasının yaşatmak amacıyla düzenlediği ve adeta bir müzeyi andıran odasını gezdi.

            1993 yılında, Bitlis İl Güvenlik Komutanlığı emrinde görevli iken geçirdiği trafik kazası sonucu şehit düşen Muhabere Yüzbaşı İlhan Tan’ın ailesini de ziyaret eden Vali Can, şehidimizin annesi Pakize Tan ile bir süre sohbet etti.

            Daha sonraki ziyaretini, 2008 yılında Hakkari Çukurca’da teröristlerce araziye döşenen mayının patlaması sonucu şehit düşen Jandarma Komando Onbaşı Ömer Çınar’ın baba ocağına gerçekleştiren Vali Can, “Şehit, imanına şahit olunan demektir. Allah onlardan razı olsun” dedi.

            Vali Can, 2000 yılında Hakkari’de şehit düşen Piyade Onbaşı Haluk Yılmaz’ın ailesini de ziyaret etti. Aileyle bir süre sohbet eden Vali Can, “Şehitlerimiz vatan, millet ve bayrak için canlarını feda ettiler. Şehidimizle ne kadar gurur duysanız azdır” ifadelerini kullandı.

            Son ziyaretini, 1997 yılında Hakkari Çukurca Darsinki mevkisinde şehit düşen Piyade Çavuş Ömer Akyüz’ün babası Musa ve annesi Dürdane Akyüz’e gerçekleştiren Vali Can, şehidimize Allah'tan rahmet dileyip dua ederek ziyaretini sonlandırdı.

            Ramazan ayı dolayısıyla şehit aileleri ile kucaklaşmak amacıyla ziyaretler gerçekleştirdiğini belirten Vali Can, “Bizler şehitlerimizin yerini dolduramayız belki, ama bilin ki her zaman yanınızdayız” diye konuştu.

            Vali Can’a ziyaretlerinde; Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer ve Turhal İlçe Emniyet Müdürü Tahsin Şahin eşlik etti.