Şehit ailelerine Ramazan  ziyaretleri devam ediyor
Şehit ailelerine Ramazan ziyaretleri devam ediyor

Vali Cevdet Can’ın eşi Naime Can, Tokat merkezde şehit ailelerini ziyaret etti.

            Ramazan ayı nedeniyle gerçekleşen ziyaretlerde Naime Can’a 48. Piyade Alayı ve Garnizon Komutanı Aykut Biçeroğlu’nun eşi Zerrin Biçeroğlu, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan’ın eşi Gülşen Arıkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hülya Özdemir de eşlik etti.

            1992 yılında Şırnak’ta şehit olan Ali Rıza Dursun’un annesi Fadik Dursun, 2000 yılında Tokat merkezde teröristlerin şehit ettiği Hamdi Şahin’in eşi Arife Şahin, 1994’de Mardin’de şehit olan Mehmet Sadık Şahin’in eşi Hanife Şahin, 1998 yılında Aydın Kuşadası’nda şehit olan Orhan Çakır’ın eşi Ayşe Çakır, 2012 yılında Kırıkkale’de şehit olan Ömer Öztekin’in eşi Arife Öztekin, Erzurum Tekman’da şehit olan Şevki Toprak’ın eşi Hamide Toprak, 1989 yılında Şırnak’ta şehit olan Hayrettin Kart’ın babası Kadir Kart, 1990 yılında Hakkari Çukurca’da şehit olan Zehni Ateşli’in babası Hayrettin Ateşli, 1990 yılında Bitlis’te şehit olan İbrahim Ekinci’nin babası Vahit Ekinci, 1998 yılında Niksar’da şehit olan Mustafa Eryılmaz’ın babası Ali Eryılmaz, 1980 yılında Malatya’da şehit olan Ahmet Özdilek’in eşi Necla Özdilek’i evlerinde ziyaret eden Naime Can, şehit aileleriyle, bir süre sohbette bulundu.

            Şehit ailelerinin acılarını bir kez daha paylaşarak, devletin sıcaklığını hissettiren Naime Can, şehit ailelerine Türk Bayrağı fular hediye etti. Türk Bayraklarını öperek kabul eden şehit aileleri “Kutsal emanetimiz olan bayrağımız uğruna evlatlarımız canlarını seve seve feda ediyor” diyerek hediyelerini gururla teslim aldılar. Devletin kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını ifade eden şehit yakınları, “Allah devletimizden razı olsun. Bizi hiç yalnız bırakmıyorsunuz. Her zaman yanımızda olduğunuzu hissettiriyorsunuz, ziyaretimize geliyorsunuz.” diye konuştular.

 

            Naime Can ise “Sizlere verdiğimiz en kutsal hediyemiz bayrağımızı tüm şehit ailelerimiz öperek alıyor. Bu da bizleri bir kez daha gururlandırıyor. Evlatlarınızı, eşlerinizi vatanımız, bayrağımız, toprağımız için feda ettiniz. Şehitlerimizle gurur duyuyoruz. Bayrağımız altındaki birlik ve beraberliğimiz daim olsun” dedi.