Niksar'da kitap okuma yarışması başladı
Niksar'da kitap okuma yarışması başladı

Niksar'da kitap okuma yarışması başladı

Niksar Belediyesinin sosyal projeler kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Çocuklar okusun diye’ adlı kitap okuma yarışması başladı.

            Niksar Belediyesinin sosyal projeler kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Çocuklar okusun diye’ adlı yarışma kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yaz tatili boyunca okuduğu kitapların sayfa sayılarını bir kâğıda yazarak, ailelerinin okuduklarından emin olmaları sonrası sayının altına imzalarını atacak. Bu kâğıtları bir zarfa koyup, üzerine isim, sınıf ve okul isimlerini yazıp, okullar açıldığında okul müdürlerine teslim edecekler. Tatil sonunda tespit evrakları belediyeye teslim edilecek.             Bu proje dahilinde birinci olan öğrenciye bisiklet, ikinci öğrenciye tablet, üçüncü olan öğrenciye ise eşofman ile ayakkabı hediye edilecek.

 

            Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, "Çocuklarımız okusun diye, bu yıl yine ödüllü okuma yarışması düzenledik. Bizlerin en kıymetli varlıkları olan çocuklarımız için düzenlediğimiz okuma yarışmasına desteklerinizi ve katılımlarını bekliyoruz. Düzenlenen yarışmada dereceye girecek öğrencilerimizi, bisiklet, tablet, eşofman ile ayakkabı hediyelerimiz var. Her şey evlatlarımız okusun diye..Tek derdimiz geleceğimizin teminatı çocuklarımızdır." dedi.