Bir not Tokatspor için
Bir not Tokatspor için

Bir not Tokatspor için

Gazeteci Fatih Kılıç, Tokatspor’un içinde bulunduğu ortamı kendi izlenimleri ile değerlendirdi.

“İnşallah Tokatspor kıymetli kalmaya ve kıymetli bilinmeye, görülmeye devam eder. Çünkü en büyük sermayemiz bu…”

Tokatspor’da 2017-2018 sezonu için çalışmalar sürüyor. Yeni sezon için anlaşmaya varılan yeni Teknik Heyet ve futbolcuların 11 Temmuz günü Tokat’ta toplanacaklarının bilgisi kamuoyuna servis edildi. Transfer tescilinin önünün açılabilmesi için TFF nezdindeki borcun 747 bin TL’ye düştüğü bildirildi. Girişimlerin de devam ettiği belirtildi.

            Diğer yanda, borcun kapanması ve yeni transferlerin yapılabilmesi için gereken sıcak paranın bulunamayacağı, Tokatspor kulübünün sıkıntıya düşeceğine yönelik taraftar tedirginlikleri de sosyal mecralarda paylaşılmaya başlandı.

            Tokatspor’un içinde bulunduğu ortamı kendi izlenimleri ile değerlendirmekte olan gazeteci Fatih Kılıç dün sosyal paylaşım hesabından Tokatspor için bir not paylaştı. Gazeteci Kılıç’ın notu şöyle oldu:

            “Bu il için Tokatspor'un, sporun, ortak paydaların KIYMETLİ olduğunu dillendiren isimleriz. Onun için her fırsatta vurgulamakta yarar var, ilimizin ortak değeri olarak gördüğümüz TOKATSPOR'u KIYMETLİ KILMAYA başta biz şehir halkı sorumluyuz. Bunu her makamdaki isimlere de beyan ediyoruz. Ve lakin emin olun, TOKATSPOR’UN VARLIĞINDAN ZİYADE MEVCUT PÜRMELAL HALİNDEN HAREKETLE “aman bizden uzak olsun… Tokatspor için harcanan emek ve para çok daha farklı yerlerde değerlendirilebilir. Kapansın, düşsün, hiç değilse borç morç kalmaz, yeniden kulüp kurulur, sıfırdan işe başlanır” diye düşünen dahi var!

Her şeye karşın biz bir futbolun değil, sporun içi sıra futbolun, voleybolun, basketbolun… tüm branşların önemli olduğuna vurgu yapan, bu kulüp yaşasın, bu kulüp kapanmasın, bu kulüp düşmesin ve hatta daha da yukarılara çıksın, iyi yönetilsin, önünü görebilir olsun." diye canhıraş çaba sarf eden isimlerden oluyoruz. Ve gönlümüz istiyor ki, aklımız diyor ki... Tokatspor'a, Tokat’ta spora DEĞER KAYBETTİRECEK, İTİBARINI ZEDELEYECEK TÜM EYLEMLERDEN UZAK DURARAK BU İLİN, ortak paydalarının KIYMETİNİ KORUYALIM.

Ve açıkça vurgulamakta yarar var ki, hali hazırda, Tokatspor'un hamisi, abisi, büyüğü olmasını beklediğimiz Sayın VALİ ve Sayın BAŞKAN'ın Tokatspor meselesine yaklaşımları önemlidir. Kaldı ki ilin sayın Vekilleri, sivil inisiyatiflerinin Başkanları da unutulmamalıdır.

SAYIN VALİ daha yeni gelmiş bir isim. Şehrimize dair izlenimleri var, yeni yeni izlenimleri de olacaktır. Bir şehir insanının KIYMETLİ gördüğünü, ilin Valisinin KIYMETLİ GÖRMEMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR.

SAYIN BAŞKAN bu süreci yaşamış isim. Neyin ne olduğunu bilen bir isim. Tokatspor konusunda, kulübün iaşesini eksik etmemiştir. Geçmişte de çözüme ciddi katkıları olmuştur. Yeni dönem için ise TFF nezdindeki transfer tahtasının açılması noktasında öncü olmak niyeti yoktur.

İşte kritik cümleler de bundan sonrası başlıyor...

Şehrin Valisi yeni gelmiş bir isim. Tokatspor'un varlığı, O'na nasıl anlatılacak? İçinde bulunduğu durum nasıl izah edilecek. Hangi bilgiler, kimler kanalıyla nasıl aksettirilecek? Emin olun bunların her birinin yanıtı Tokatspor'un varlığını da geleceğini de etkileyecek yanıtlardır.

Şehrin Belediye Başkanını yoran bir konu oldu maalesef...

Tokatspor'un varlığı şehrin öncü isimlerini yoruyorsa işte sorun da tam burasıdır... Bu zamane dek iyi yönetilmiş, sabit geliri olmuş, borç göz korkutacak, mideleri bulandıracak şekilde dillendirilmemiş olsaydı bugün ÇÖZÜME VARMAK ÇOK DAHA KOLAY OLURDU...

Sayın Vekillerin durumu…

Sivil inisiyatiflerin durumu…

 

Haddi bilmek önemlidir. Kişinin kendini bilmesi daha da önemlidir. Tokatspor'a MALİ ANLAMDA ÇÖZÜM İTİBAR İLE OLUR. VARİYET İLE OLUR. Tokatspor'un hali hazırdaki Yönetim Kurulunda büyük bir vebal var. Hali hazırda camiaya olumlu mesajlar veriliyor. Tokatspor'un ihtiyaç duyacağı SICAK PARAYI bulmakta çözüm arayışı devam ediyor. Gönlümüz kimseyi kırmaya, heveslerini soğutmaya el vermiyor... 11 Temmuz tarihi itibariyle anlaşmaya varılan yeni Teknik Heyet, yeni oyuncular Tokat’ta toplanmaya başlayacak. TFF nezdinde, resmiyette 747 bin TL’ye düşen borcun ödenmesi gerekiyor ki, transfer tescil işlemlerinin önü açılabilsin. Bu rakamın bir şekilde açılacağına dair inancını yitirmemiş görülen bir Yönetim var. Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Çabuk için gündeme getirilmekte olan söylemler, itibar konusunu ciddi ciddi törpülüyor. Hal böyleyken çözüme ulaşmanın mümkün olmayacağı dillendiriliyor. Bunu duymamak da mümkün olmuyor. Tüm bunları duya duya, zaman ilerliyor. İnşallah Tokatspor kıymetli kalmaya ve kıymetli bilinmeye, görülmeye devam eder. Çünkü en büyük sermayemiz bu… Gün ola harman ola… Ve en başta Cenab-ı Allah yardımcımız ola…”