Selma İsot Avrupa Şampiyonası için Slovenya’ya gitti
Selma İsot Avrupa Şampiyonası için Slovenya’ya gitti

Selma İsot Avrupa Şampiyonası için Slovenya’ya gitti

İlimizin başarılı Milli Atletlerinden Selma İSOT 8 Temmuz 2017 tarihinde Slovenya’da düzenlenecek olan Dağ Koşusu Avrupa Şampiyonası’nda Genç Kadınlarda ülkemizi temsil edecek. Türk Milli Takım Kafilesi 6 Temmuz 2017 tarihinde 06.45 uçağı ile yarışmanın yapılacağı Slovenya’ya gitti. Gençler ve Büyükler kategorinde Erkek ve Bayanlarda Türk Milli Takımında 16 sporcu yer almakta.

Atletizm 5. Kademe Teknik Direktörü Abdullah Yılmaz, sporcusu ve katılacağı şampiyona için açıklamalarda bulundu. Açıklaması şöyle oldu:

“Şuana kadar uluslararası kariyerinde Liseli Gençler 2000 m. Engelde Dünya 4.lüğü, Dağ Koşusunda Balkan 3.lüğü ve 3000 m.de ise Yıldız Kızlarda Balkan 4.lüğü bulunan Selma İSOT’tan bu yarışmada da inşallah madalya bekliyorum. Çünkü bu dalda yani Dağ Koşuları dahil olmak üzere birisi uluslararası olmak üzere toplamda katıldığı son 5 yarışmada da ilk 3’e girerek büyük bir başarıya imza atmıştır.

2017 SEZONUNDA KATILDIĞI SON 5 MÜSABAKA

Dağ Koşusu Balkan Seçmesinde Türkiye Şampiyonu        13 Mayıs 2017  /  Artvin

Dağ Koşusu Balkan Şampiyonası            Balkan 3.sü       10 Haziran 2017 / Bulgaristan

Dağ Koşusu Avrupa Seçmesinde Türkiye 3.sü                 17 Haziran 2017 / Kütahya

Gençler Ferdi 3000 m. Şamp. Da            Türkiye 3.sü      22 Haziran 2017 / Bolu

Dağ Koşusu Dünya Şamp. Seçmesi         Türkiye 2.si       01 Temmuz 2017 / Antalya

Sporcum Selma İSOT Dağ Koşularında Türkiye Şampiyonalarında tüm seçmelerde Balkan, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına katılmaya hak kazandı.

 

Bizlere destek olan Tokat Gençlik Hizmetleri İl Müdürümüz ve Türkiye Atletizm federasyon Başkanımız sayın Fatih ÇİMTIMAR’a çok teşekkür ediyorum.”